У прокуратурі Рівненської області підсумували результати роботи в 2013 році та визначили головні пріоритети

У прокуратурі Рівненської області підсумували результати роботи в 2013 році та визначили головні пріоритети

15.01.14 16:35 0 628
У прокуратурі Рівненської області відбулося розширене засідання колегії, на якому обговорено підсумки роботи у 2013 році, заходи, спрямовані на підвищення ефективності діяльності, та основні завдання на наступний період. Участь у заході приймав заступник Генерального прокурора України Григорій Середа. За його дорученням роботою колегії керував прокурор області Олександр Черепаха.

У роботі колегії також прийняли участь заступники прокурора області, керівники структурних підрозділів апарату прокуратури, прокурори міст та районів області, їх заступники.

Колегією зазначено, що в умовах реорганізації прокуратури та становлення Кримінального процесуального законодавства вдалося забезпечити на основних напрямах діяльності ефективну реалізацію покладених на прокуратуру функцій.

Зокрема, координаційні заходи сприяли стабілізації криміногенної ситуації. Істотно знизився рівень злочинності, у тому числі тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, покращено стан їх розкриття. Правоохоронними органами виявлено 48 корупційних злочинів, чверть з яких – одержання неправомірної вигоди. Знешкоджено 7 організованих злочинних груп у складі 25 учасників.

Впроваджено інститут укладення угод у кримінальних провадженнях. Активно застосовується проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

За результатами нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурорами розпочато 71 кримінальне провадження. За прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 700 посадовців органів державного контролю, забезпечено виплату майже 2 млн. грн. заборгованої заробітної плати.

За наслідками представницької діяльності реально сплачено за позовами та заявами прокурорів майже 30 млн. грн., з яких більше третини – до бюджету, до державної і комунальної власності повернуто та попереджено незаконне відчуження майже 186 га земель.

Поновлено права більше 3 тисяч неповнолітніх, на їх користь відшкодовано близько 2 млн. гривень. Унаслідок гуманізації кримінального закону на третину зменшилася кількість підлітків, засуджених до реального позбавлення волі.

Підсумувавши здобутки, прокурор області Олександр Черепаха звернув увагу на низку проблем, які потребують реагування прокурорів. Бачення шляхів їх вирішення висловили заступники прокурора області, окремі керівники структурних підрозділів, прокурори районного рівня.

Виступаючи перед присутніми, заступник Генерального прокурора України Григорій Середа наголосив, що поточного року органам прокуратури слід продовжити розв’язання низки складних та відповідальних завдань, які ставлять перед ними Президент України та Генеральний прокурор України. Більш ефективним повинно стати використання процесуальними керівниками своїх повноважень щодо розкриття кримінальних правопорушень, особливо у сфері боротьби з корупцією.

Одночасно органи прокуратури області добре усвідомлюють необхідність значної активізації роботи і на таких пріоритетних напрямах як додержання законодавства у сферах пенсійного забезпечення, оплати праці, бюджету, захисту прав і свобод дітей, охорони здоров’я, екології.

Рішенням колегії передбачено низку заходів, спрямованих на досягнення реальних результатів у зміцненні законності й протидії злочинності.

Прес-служба прокуратури області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львівській області ...
Наступна новина: В Закарпатській області ...

КОМЕНТАРІ