Відповідний законопроект №3881 зареєстрували у парламенті 14 січня регіонали Володимир Мисик та Ельбрус Тедеєв, а також ударівець Артур Палатний. 15 січня, цей законопроект уже направлено на розгляд профільного комітету.
У проекті закону пропонується внести зміни до 2 ч. 146 ст. Сімейного кодексу України і зафіксувати, що «дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько».
«Ім’я дитини повинно відповідати її статі. Дитині не може бути дано ім’я, що складається з назв неживих предметів, вигаданих персонажів, географічних назв, флори та фауни, титулів, хвороб, одночасним поєднанням букв, символів або (та) цифр, абревіатур», – пропонується записати в Сімейному кодексі.
Також пропонується внести норму, що «в разі відмови органів реєстрації актів цивільного стану в присвоєнні дитині імені, що не відповідає вимогам ч. 2 цієї статті, батьками (або одним з батьків) може бути подана скарга до органу вищого рівня або до суду».
У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що він викликаний необхідністю захисту прав дитини.
У пояснювальній записці сказано: «Важко навіть уявити різноманітність визначення імені дитини, що може стати приводом для образ і знущань над дитиною. Такі запропоновані зміни є доцільними, оскільки виявлення бажання батьків присвоїти дитині певне «екзотичне» ім’я не повинно порушувати законні права дитини», пише «Українська правда».
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: У Волинській області ...
Наступна новина: За півзахисника "Шальке" ...