Ірина Сех: "Уряд не знайшов коштів на помешкання чорнобильцям, проте виділив 80 мільйонів на житло для чиновників"

Ірина Сех: "Уряд не знайшов коштів на помешкання чорнобильцям, проте виділив 80 мільйонів на житло для чиновників"

16.01.14 16:15 0 913
У проєкті б'юджету 2014 року уряд не передбачив ані копійки на забезпечення житлом чорнобильців, але заклав 80 мільйонів на житло чиновникам. Про це 15 січня 2014 року заявила народний депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода", голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та подолання наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех, коментуючи урядовий проєкт б'юджету на 2014 рік.

"Вражає цинічність влади, що ігнорує потреби чорнобильців. Торік на забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з б'юджету було виділено 157,5 млн. грн. Цього року – ані копійки! Таке ж зневажливе ставлення і до проблем афганців, військовослужбовців, інвалідів. Водночас, цього року уряд пропонує передбачити 80 млн. грн. для пайової участі у будівництві та придбанні житла для чиновників.

Необґрунтовано зменшено видатки (на 7,5 %) на комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Депутати фракції ВО "Свобода" подали до Комітету з питань б'юджету збалансовані пропозиції, що передбачають відновлення видатків на забезпечення житлом чорнобильців та їхнє медичне обслуговування принаймні на рівні минулого року. Хочу підкреслити, що ці пропозиції не розбалансують б'юджет та не призведуть до збільшення його видаткової частини", – зазначила Ірина Сех.

Голова комітету пропонує передбачити доплату за роботу на радіоактивно забруднених територіях, забезпечити збереження заробітної плати при переведенні на менш оплачувану роботу та у зв'язку з відселенням, виплату підвищених стипендій та надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (передбачити 47 847,6 тис. грн.); передбачити компенсації сім'ям з дітьми та видатки на безоплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (421 700,5 тис. грн.); передбачити щомісячну грошову допомогу в зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (129 185,2 тис. грн.); надання допомоги через тимчасову непрацездатність громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема погашення кредиторської заборгованості (93 748,1 тис. грн.).

Ірина Сех також пропонує передбачити видатки: на оздоровлення громадян (санаторно-курортне лікування), які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (386 049,3 тис. грн.); на здійснення виплат на соціяльний захист працівників, які вивільняються у зв'язку з виведенням з експлуатації Чорнобильської АЕС (990,8 тис. грн.); на виплату компенсації за втрачене майно та оплату витрат у зв'язку з переїздом на нове місце проживання громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (12 571,2 тис. грн.); на виплату компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю, та допомоги на оздоровлення у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (24 044,0 тис. грн.); на комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (52 156,3 тис. грн.); на здійснення осучаснення розмірів пенсій учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (1 493 400 тис. грн.).

Крім того, у видатках Державного агентства України з управління зоною відчуження свободівка запропонувала збільшити фінансування на виконання робіт у галузі роботи з радіоактивними відходами неядерного циклу, будівництво пускового комплексу "Вектор" та експлуатацію його об'єктів (56 067,8 тис. грн.); підтримку екологічно безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення (16 196,6 тис. грн.); внески України до Чорнобильського фонду "Укриття" та до рахунку ядерної безпеки ЕБРР (44 888,0 тис. грн.).

Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Волинській області ...
Наступна новина: Голова Тернопільської ОДА ...

КОМЕНТАРІ