УГКЦ заявила, що не вирішувала питання забудови біля собору Юра

УГКЦ заявила, що не вирішувала питання забудови біля собору Юра

18.01.14 08:53 0 447
Курія Львівської архиєпархії УГКЦ не вирішувала, чи потрібно забудовувати земельну ділянку на вул. Озаркевича,4а. Ці питання є в компетенції органів влади.

Про це йдеться у повідомленні Львівської архиєпархії УГКЦ, оприлюдненому 16 січня.

Як зазначається у повідомленні, курія Львівської архиєпархії УГКЦ у 2008 році відчужила ПП «Акватер» частину господарських приміщень Народної лічниці ім. Митрополита Андрея Шептицького, які на час підписання договору купівлі-продажу не вважалися історичною пам’яткою, перебували в незадовільному стані і не використовувалися для потреб лічниці.

Водночас в УГКЦ запевнили, що, виконуючи заповіти митрополита Андрея Шептицького, церква докладає зусиль, щоб підтримувати і розвивати Народну лічницю.

«Ми свідомі того, що земельна ділянка в центральній частині міста є надзвичайно ласим шматком для будь-якого інвестора, а в інформаційні війни між зацікавленими у земельній ділянці по вулиці Озаркевича, 4а прагнуть втягнути церкву.

Зважаючи на це, варто наголосити, що курія Львівської архиєпархії УГКЦ не вирішувала чи потрібно забудовувати дану земельну ділянку, шануючи компетенцію органів державної влади у цих питаннях. Саме завданням органів є проведення відповідних досліджень щодо втілення проекту, адже поруч знаходиться Архикатедральний собор святого Юра, який з 1998 року, разом із Ансамблем історичного центру Львова, належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Курія Львівської архиєпархії УГКЦ офіційно заявляє, що вона не провадила ні з одною із зацікавлених сторін жодних таємних переговорів», – сказано у повідомленні.

Водночас в УГКЦ підтвердили, що за підписаним протоколом про наміри між курією Львівської архиєпархії УГКЦ та ТОВ «Розвиток нерухомості», у запланованому офісному приміщенні на вул. Озаркевича, 4а інвестор готовий передати певну кількість квадратних метрів від загальної площі будівництва для потреб церкви.

Також в УГКЦ наголосили, що «конфлікт, який виник довкола забудови на вулиці Озеркевича 4а, заслуговує на всебічне висвітлення і максимальну правдивість інформації, щоб суспільство могло бути ознайомлене з позиціями та інтересами усіх сторін конфлікту, задля уникнення викривлення істини та маніпуляцій інформацією, які останнім часом заполонили інформаційний простір, і заважають громаді міста та українському загалу адекватно оцінити ситуацію, що склалася».

Нагадаємо, основним аргументом для депутатів Львівської міськради, більшість у якій становлять представники ВО «Свобода», щодо позитивного рішення про забудову на вул. Озаркевича, 4а біля церкви Юра стало офіційне звернення УГКЦ, яка погодила це будівництво. Про це 16 січня у коментарі журналістам заявив голова комісії законності Львівської міськради, свободівець Любомир Мельничук.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Американський тренер ...
Наступна новина: Упродовж восьми років ...

КОМЕНТАРІ