Івано-Франківщина: завершився зимовий навчально–тренувальний збір дитячого громадського руху «Школа безпеки»

Івано-Франківщина: завершився зимовий навчально–тренувальний збір дитячого громадського руху «Школа безпеки»

18.01.14 09:29 0 688
З 8 по 14 січня 2014 року в селі Буковець Верховинського району пройшов Всеукраїнський зимовий навчально-тренувальний збір юних рятувальників «Буковець-2014» Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки», який був організований координаційною радою Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» за сприянням Управління ДСНС України в Івано-Франківській області та Відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Верховинської райдержадміністрації. У Зборі взяли участь близько 100 юнаків та дівчат віком від 10 до 18 років з Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Запорізької, Івано-Франківської областей та міста Севастополь.

Програма Збору була повчальною та цікавою. Щодня на юних рятувальників чекали цікаві навчання, ігри, конкурси, змагання, які для них проводили професійні рятувальники та волонтери руху «Школа безпеки».

Зокрема, працівники Івано-Франківської гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в області навчали дітей навичкам поводження під час екстремальних ситуацій, відпрацьовували елементи техніки та тактики гірських сходжень (рух в зв’язках, рух з льодорубом, рух по складному рельєфу, наведення перил на сніжних схилах), навички роботи з приладами та рятувальним обладнанням для знаходження постраждалого під лавиною, способи надання постраждалому першої долікарської допомоги та транспортування його за допомогою підручних засобів.

Досвідчений волонтер руху «Школи безпеки», майстер спорту з альпінізму, Олександр Ляшенко провів майстер-класи та навчально-тренувальні заняття, в ході яких учасники Збору оволоділи вміннями та навичками проведення пошуково-рятувальних робіт в горах на лавинонебезпечних ділянках та у зоні сходження лавин, надання першої медичної допомоги під час переохолодження та обмороження, при травмуваннях тощо.

Цього року вперше у рамках програми Збору відбулися командні та особисті змагання з виду рятувального багатоборства «Пошуково-рятувальні роботи у зимовий період» та «Надання першої медичної допомоги». У відповідності до умов проведення змагань переможці визначалися у двох вікових категоріях (12-14 та 15-17 років).

Перше місце з виду рятувального багатоборства «Пошуково-рятувальні роботи у зимовий період» у старшій віковій категорії посіла команда «Школа безпеки» Миколаївської області, друге - команда Верховинського району Івано-Франківської області, а третє призове місце виборола команда міста Севастополь. У молодшій віковій категорії переможцем стала команда «Меридіан» Миколаївської області, друге та третє призові місця відповідно посіли команди юних рятувальників «Хортиця» та «Козачата» Запорізької області.

У змаганнях з виду «Надання першої медичної допомоги» у старшій віковій категорії перемогла команда м. Севастополя, друге та третє призові місця відповідно посіли команди Кіровоградської та Запорізької областей. У молодшій віковій категорії перше загальнокомандне місце посіла команда «Меридіан» Миколаївської області, друге та третє призові місця відповідно посіли команди «Хортиця» та «Козачата» Запорізької області.

В рамках проведення навчально-тренувального збору високі результати продемонстрували юні рятувальники і в особистому заліку. Зокрема, переможцем у старшій віковій категорії став Костянтин Колісніченко – член команди «Школа безпеки» Миколаївської області, друге місце здобув капітан команди міста Севастополь Михайло Хожило, а третє призове місце посів член команди Верховинського району Івано-Франківської області Микола Данилюк. В особистому заліку в молодшій віковій категорії переможцем став член команди міста Севастополь Артем Батура, друге - здобула представниця команди «Меридіан» Миколаївської області Анна Пелипас, а третє призове місце посів представник також команди «Меридіан» Миколаївської області Богдан Лебедєв.

Зимовий навчально–тренувальний збір «Буковець-2014» громадського дитячого руху «Школа безпеки» завершився урочистим закриттям та нагородженням переможців, які отримали дипломи, кубки, медалі та призи від Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки».

Окрім навчально-тренувальних занять в рамках програми Збору були передбачені й різноманітні культурно-розважальні заходи. Юні рятувальники взяли активну участь у спортивних іграх, тематичних конкурсах, здійснили сходження на гору Писаний Камінь (1221 м.), урочище Термошори, відвідали музеї імені І.Франка, «Гуцульщина», ознайомилися з народними традиціями гуцульського краю.

За словами дітей та керівників команд-учасниць Збору в них залишилися найприємніші враження від організації та проведення заходу, і передусім вони були вдячні рятувальникам Івано-Франківщини, голові Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» Аллі Негрієнко, волонтерам та активістам руху «Школа безпеки» за цікавий та змістовний відпочинок, адже, як зазначають діти, вони не тільки зустріли нових друзів, весело провели канікули, а й збагатили свої знання з правил безпеки життєдіяльності.

Управління ДСНС в області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Тернопільщина у 2013 році ...
Наступна новина: Рівне: 60 СУМЛІННИХ ...

КОМЕНТАРІ