Житомирська поетеса Марія Павленко поділилася з читачами обласної бібліотеки для юнацтва душею, осяяною талантом

Житомирська поетеса Марія Павленко поділилася з читачами обласної бібліотеки для юнацтва душею, осяяною талантом

18.01.14 09:06 0 700
2014-й рік офіційно оголошено Роком Тараса Шевченка в Україні. На відзначення 200-річчя від дня народження цього пророка українського народу, великого мислителя і поета, неперевершеного художника та мудрого громадського діяча на Житомирщині вже розпочато низку заходів, каже заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих. Найвагоміше місце посідають події мистецького та культурно-освітнього спрямування.

У Житомирській обласній бібліотеці для юнацтва до цієї знакової дати буде приурочено цикл заходів. Як зазначила завідуюча відділом обслуговування користувачів Олена Кіянівська, окрім постійно діючої виставки, на якій представлена найновіша література про Тараса Шевченка, для юнаків і дівчат будуть проходити вечори, читацькі конференції. У бібліотеці запроваджуються нові форми, які, переконані працівники книгозбірні, будуть цікавими для її читачів – бібліоквест та всеукраїнська ніч у бібілотеці.

16 січня Рік Шевченка в обласній бібліотеці для юнацтва відкрився творчим вечором житомирської поетеси Марії Павленко «Душа, осяяна талантом». Наша землячка, яка 17 січня відзначає свій 70-річний ювілей, відома і шанована в Україні і за її межами. У 2013 році вона стала лауреатом Огієнківської премії у галузі літератури.

Спілкуючись із житомирськими школярами, Марія Григорівна поділилася своїми спогадами про знайомство з письменниками Володимиром Канівцем, Борисом Теном, розповіла про те, що на написання поезій її надихає життя і пише вона з 13 років. Марія Павленко прочитала дітям свої вірші.

Поетеса у рік свого ювілею оголосила акцію «Поетичний автограф Марії Павленко». Всім бажаючим бібліотекам України наша талановита землячка дарує свої книжки із автографом. Звертаючись до учасників творчого вечора, Марія Григорівна побажала їм гарної дороги, кожному – своєї, щоб вони не розгубили того святого і доброго, що вони почерпнули із книг. «Якщо хоч одне моє слово допоможе стати кращою хоч одній людині, я живу на світі недарма», - так висловила поетеса своє життєве кредо.

Дай, боже, світові оддати

Те, що написане лежить,

І з глибини душі дістати

Усе, що проситься явить.

Тож побажаймо нашій землячці, поетесі, мудрій і простій, щоб криниця її душі, з якої вона черпає натхнення, повнилась новими ідеями і здобутками.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ