Рада запровадила кримінальну відповідальність за наклеп

Рада запровадила кримінальну відповідальність за наклеп

18.01.14 09:55 0 652
Верховна Рада запровадила кримінальну відповідальність за наклеп та екстремістську діяльність. Автори законопроекту – регіонали Вадим Колесніченко і Володимир Олійник. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

У документі зокрема запроваджується стаття 151-1 «Наклеп». Згідно зі статтею, наклеп (тобто умисне поширення завідомо недостовірних відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи) карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до 200 годин, або виправними роботами на строк до 1 року.

У пояснювальній записці до закону автори документа мотивують його ухвалення тим, що явище поширення неправдивих відомостей «негативно впливає на моральний стан суспільства, підриває авторитет органів державної влади».

Автори закону також упевнені, що в Україні масового поширення дістало таке явище як екстремізм, «тобто діяльність, спрямована на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, захоплення або утримання влади, розпалювання соціальної, расової, національної, етнічної, мовної чи релігійної ворожнечі та ненависті, здійснення масових заворушень, порушення громадського порядку, хуліганських дій та актів вандалізму».

Кримінальну відповідальність за наклеп в Україні скасували із запровадженням нині чинного Кримінального кодексу, ухваленого у 2001 році. До того був чинний попередній Кримінальний кодекс іще від радянських часів, який містив статтю про кримінальну відповідальність за наклеп.

Партія регіонів намагалася криміналізувати наклеп восени 2012 року, однак зрештою автор проекту закону, народний депутат Віталій Журавський відкликав свою законодавчу ініціативу.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Ужгородські міліціонери ...
Наступна новина: Дніпро-Бузький лиман ...

КОМЕНТАРІ