Діяльність бандитської групи позначилась низкою резонансних злочинів, вчинених на території Житомирщини відносно місцевих жителів. Серед потерпілих приватні підприємці, таксисти, керівники підприємств. Обвинувачені, чия діяльність скеровувалась засудженим 23-річним уродженцем Хмельниччини, нападали зухвало, цинічно та заздалегідь сплановано.
Як повідомив т.в.о. начальника УМВС України в Житомирській області Василь Дячук, у кожному із встановлених епізодів злочинів виконавці протиправних діянь чергувались, аби максимально замаскувати сліди:
- Після вчинення чергового нападу обвинувачені залишали територію області й деякий час відсиджувались в інших регіонах. Наступний злочин вчиняли уже їх спільники. Загалом між нападами проходило до місяця.
До складу організованої банди входили чоловіки віком від 23-х до 52-х років, жителі Хмельниччини, Черкащини, Донеччини, Луганщини, Закарпаття та Житомирщини, усі непрацюючі та раніше судимі. Для своїх злочинних цілей нападники використовували зброю.
Серед епізодів їх злочинної діяльності – напад на родину одного з керівників відкритого акціонерного товариства у Коростені, який стався у травні 2013 року. Тоді двоє бандитів на світанку ввірвались до будинку та, погрожуючи насильством і застосовуючи зброю, забрали з будинку значні кошти. Лише дивом ніхто з людей не постраждав. Третій спільник, як було встановлено у ході досудового розслідування, стежив за ситуацією на вулиці.
- Затримали основну частину банди після скоєння ними чергового розбійного нападу у червні 2013 року, - повідомив начальник УБОЗ УМВС України в Житомирській області Ігор Заєць. – Підозрювані переховувались у Кам’янець-Подільському Хмельницької області. Інші були затримані уже до цього або відразу потому.
Наразі кримінальне провадження відносно 10 учасників озброєної банди за статтями 257 (Бандитизм), ч.4 ст. 187 (Розбій, вчинений організованою групою) та ч.1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу передано до суду. Організатор банди відбуває покарання у місцях позбавлення волі, звідки і здійснював планування, керування та координацію її злочинної діяльності. Відносно інших учасників нині обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою.
Обвинуваченим загрожує до 15 років позбавлення волі.
СЗГ УМВС України
в Житомирській області
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Геращенко: МВС мусить ...
Наступна новина: У Волинській області ...