На Хмельниччині бюджетна політика поточного року спрямована на збалансування загальнодержавних і регіональних інтересів

На Хмельниччині бюджетна політика поточного року спрямована на збалансування загальнодержавних і регіональних інтересів

21.01.14 10:12 0 396
Ключовим напрямом бюджетної політики на 2014 рік у сфері взаємовідносин державного бюджету з місцевими бюджетами є збалансування загальнодержавних і регіональних інтересів, спрямованих на раціональне використання економічного потенціалу кожного регіону з максимально можливим економічним ефектом.

Так, загальний ресурс місцевих бюджетів на 2014 рік у порівнянні з 2013 роком збільшено на 9,8%, або 21,7 млрд. гривень.

При цьому інвестиційний ресурс місцевих бюджетів на соціально-економічний розвиток територій зріс на 3,4 млрд. грн. і склав 16,2 млрд. гривень.

Необхідно також відзначити, що у Державному бюджеті України на 2014 рік вперше передбачено видатки на:

• розширення мережі дошкільних навчальних закладів, модернізацію дитячих спортивних майданчиків загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів;

• забезпечення харчування (сніданками) учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів;

• встановлення надбавок за обсяг та якість виконаної роботи медичним працівникам, що надають первинну медичну допомогу у регіонах, які не беруть участі у пілотному проекті реформування галузі охорони здоров’я.

Разом з цим, враховано кошти на:

• підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС;

• підвищення рівня фінансової забезпеченості місцевих бюджетів за видатками на виплату заробітної плати працівників бюджетних установ та оплату за енергоносії;

• виплату допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;

• забезпечення додаткових виплат медпрацівникам системи екстреної медичної допомоги;

• підтримку проведення реформування системи охорони здоров'я.

Варто також зауважити, що у поточному році, як і у попередніх роках, державна підтримка розвитку регіонів здійснюватиметься через державний фонд регіонального розвитку, обсяг якого становить 3 480,0 млн. гривень.

Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ