До китайського Нового року у Львівській філармонії – «Пори року» Вівальді та П’яццолли

До китайського Нового року у Львівській філармонії – «Пори року» Вівальді та П’яццолли

21.01.14 13:06 0 316
30 та 31 січня у Львівській філармонії відбудеться концерт «4+4» Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова». На концерті прозвучать «Пори року» Антоніо Вівальді та всесвітньо популярного короля танго – аргентинця Астора П’яццолли у виконанні неординарного віртуоза-скрипаля – Назарія Пилатюка під орудою народного артиста України Сергія Бурка.

Про це повідомляє прес-служба Львівської

Оркестр «Віртуози Львова» ще багато років тому започаткував виконання циклу творів «Пори року» на початку календарного року. Вагомою подією для оркестру було виконання одного із перших концертів із циклу «Пори року» Антоніо Вівальді з блискучим швейцарським скрипалем Лівіу Прунару. Після цього проекту скрипаль записав альбом з оркестром.

Ідея виконання циклу творів «Пори року» Антоніо Вівальді трансформувалася у цикл «Пори року» «4+4» Антоніо Вівальді та Астора П’яццолли. Вперше цикл «Пори року» «4+4» два роки тому з оркестром виконали лауреати конкурсів та вихованці львівської музичної скрипкової школи Андрій Чайковський й Лідія Футорська.

Цьогоріч для оркестру проект «4+4» з творів Вівальді та П’яццолли є визначальним, адже це ювілейний рік в 20-річній історії оркестру, який був заснований у вересні 1994 року.

За словами народного артиста України Сергія Бурка, дата виконання циклу «4+4» не випадкова, адже 30 та 31 січня є початком – китайського Нового року – Синього Коня. Тому символічно оркестр вирушатиме з цим проектом «на коні». Соліст, лауреат міжнародних конкурсів, вихованець української скрипкової школи Назарій Пилатюк, вперше виконає цикл 4+4». Проект з нагоди 20-річчя оркестру «4+4» матиме своє продовження не тільки у Львівській філармонії, а й в інших містах України, зокрема, Івано-Франківську, Тернополі, Дрогобичі.

Як підкреслив Сергій Бурко, «Пори року» Антоніо Вівальді та Астора П’яццолли – це абсолютно різні полюси музики.

«У Вівальді ми поринаємо в епоху Відродження. Це один з перших творів композитора, який став програмним у камерній класичній музиці. Він передає звучання співу птахів, грому, шелестіння трави, подуву вітру тощо. Король аргентинського танго Астор П’яццолла представив слухачеві зовсім інші «Пори року». Адже це інший материк, тому й представлено інші зображальні засоби музики, темперамент, це відчуття іншого континенту. Таке поєднання є цікавим, тому що слухачі зможуть почути не чотири пори року, а вісім. Гармонійна вишуканість і неповторна енергетика Антоніо Вівальді, нестримний темперамент та запал Астора П’яццолли створять особливу атмосферу цього музичного вечора, – підкреслив диригент та засновник «Віртуозів Львова».

За словами Сергія Бурка, окрім музики цього дня на сцені Львівської філармонії буде сценографія видатного художника Любомира Медвідя. Ідею додаткового вираження циклу композиторів засобами хореографії і балетного мистецтва має балатмейстр-хореограф Сергій Наєнко.

У концерті оркестранти представлять інструменти видатного краянина, заслуженого діяча мистецтв України Мирослава Пуцентели, який зробив для оркестру всю колекцію інструментів. Це скрипки, віолончелі, контрабас, альти. Цей майстер навчався у знаменитій школі Антоніо Страдіварі, а згодом його також найменували «українським Страдіварі».

На думку голови правління Міжнародної громадської організації «Культурно-дослідницький центр України та Китаю «Ланьхва» Юрія Котика, концерти «Віртуозів Львова» «Пори року» є важливою культурною подією, і стануть віртуозним доповненням китайського Нового року у Львові, який цьогоріч львів’яни і гості міста святкуватимуть чотири дні.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ