На Тернопіллі рятувальники застерігають громадян бути обережними під час ожеледиці

На Тернопіллі рятувальники застерігають громадян бути обережними під час ожеледиці

21.01.14 08:51 0 397
Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає бути обережнішими на дорогах і не порушувати правила дорожнього руху задля запобігання виникнення надзвичайних ситуацій.

Щорічно Міністерством охорони здоров'я України реєструється сумна статистика травмувань пішоходів, пов'язаних з ожеледдю: за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали на льоду.

Ми пропонуємо вам прості рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці.

По слизькій поверхні необхідно ходити не поспішаючи, розслабивши ноги в колінах і ступаючи на всю ступню. Руки не повинні бути зайняті сумками, а якщо сумка все-таки необхідна, то вона має бути такою, щоб можна було носити її через плече. Під час руху не тримайте руки в кишенях – це підвищує можливість падіння, і, як наслідок, більш важких травм та переломів.

З метою зниження ризику падіння під час ожеледиці необхідно підготувати відповідним чином взуття. Для цього можна прикріпити на каблук шматок поролону (по розмірах каблука) чи лейкопластиру. Кращими для ходіння по слизькій поверхні є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи і без великих каблуків.

Обходьте металеві кришки люків, вони, як правило, покриті льодом, можуть бути погано закріплені і перевертатися, що збільшує небезпеку отримання серйозної травми.

Не ходіть по краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду й ожеледі. Пам’ятайте, що в ожеледь значно збільшується гальмівний шлях машини і падіння перед транспортним засобом, що рухається, призводить до загибелі, або до інвалідності.

Під час руху в ожеледь будьте готові до падіння. При порушенні рівноваги швидко присядьте - це самий реальний шанс залишитися на ногах. Якщо утриматися на ногах не вдалося, падайте з мінімальною шкодою для свого здоров’я. Для цього відразу присядьте, щоб знизити висоту падіння, згрупуйтеся і напружте м’язи, а, торкнувшись землі, обов’язково перекотіться - від цього удар зм’якшиться.

Якщо після падіння відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися гематоми - негайно зверніться до лікаря чи в травматологічний пункт, інакше можуть виникнути ускладнення.

Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі та значне нагромадження снігового покриву сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), виступаючих архітектурних частинах будинків та великих деревах.

Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в області закликає громадян бути обачними і оминати потенційно небезпечні місця, адже падіння снігу чи льоду з даху може привести не тільки до сильного удару або струсу мозку, але і до смерті.

Для того, аби не потрапити в біду та уникнути травмування, рятувальники радять дотримуватись основних правил безпеки, а саме:

- проходячи повз будинки чи біля високих дерев, необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння скупчень снігу чи льодових наростів;

- не ходити під дахом будівель, а також під балконами;

- не слід заходити за межі встановлених огорож;

- якщо ви самостійно збиваєте навислі бурульки з вікон верхніх поверхів – бережіться випадання з вікон.

Батькам та вчителям треба розповісти дітям про всю небезпеку зсувів снігу з дахів та падіння бурульок.

Від снігу та бурульок можуть постраждати не лише люди, а й матеріальні цінності. Тож, власникам автотранспорту теж не слід припарковувати свої машини біля будинків.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Львівщина: в області ...
Наступна новина: У Львові відновили ...

КОМЕНТАРІ