Аби чітко визначити подальші напрямки транскордонної співпраці, її пріоритети та основні завдання на наступні 10 років, фахівці розробили проект Стратегії транскордонної співпраці Люблінського воєводства, Волинської, Львівської і Брестської областей на 2014-2020. Саме цей документ презентували в обласному центрі Волині. До обговорення документу долучилися голова облдержадміністрації Борис Клімчук, його заступник Єдуард Стоєв, генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Беата Бживчи, віце-консул Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Васілєвскі, фахівці та науковці.
“Ідея розробки такого документу, який би визначав головні напрямки спільної роботи на найближчі роки виникла у 2012 році, під час засідання ради Єврорегоіну “Буг” у Бресті. Були створені відповідні експертні групи й проведена кропітка робота. Проект стратегії розвитку поки що не має аналогів на теренах Європи”, - зазначив голова облдержадміністрації Борис Клімчук.
“ ми проводимо перше експертне обговорення, очікуємо пропозицій, зауважень. Усі вони будуть враховані в подальшій роботі з документом. У ньому зафіксовані всі ідеї щодо подальшого розвитку прикордонних регіонів, а також і шляхи їх практичного втілення”, - наголосив він.
“Усі учасники Єврорегоіну “Буг” вважають, що практика еврорегіонів, яка виникла в повоєнній Європі, має право на подальший розвиток. Однак вплив регіонів в Євросоюзі повинен посилитися, в тому числі й через вищезгадані формування. Тому ми поставили таке амбітне завдання: створити продукт, який ще більше поглибить співпрацю Волині, Львіщини, Берестейщини та Люблінщини”, - підкреслив голова облдержадміністрації.
Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Беата Бживчи зауважила, що Польща давно і плідно співпрацює з Україною та Білоруссю, вже втілено, та й на разі працює багато спільних проектів, корисних для усіх сторін. “Ми готові до діалогу, до обговорення, адже усі учасники транскордонного співробітництва в рамках “Єврорегіону “Буг” отримають практичну користь після затвердження документу”, - сказала Беата Бживчи.
Обговорення проекту Стратегії триває. Громадським організаціям його презентують 24 січня під час засідання громадської ради при ОДА. Ознайомитися з документом можна на сайті облдержадміністрації:http://voladm.gov.ua/index.php?option=com_jcalpro&extmode=view&extid=6042
Після узгодження усіх питань, внесення пропозицій та зауважень планується затвердження проекту польською та білоруською стороною, а також презентація у Брюсселі, в комісії регіонів Європарламенту.
Прес-служба облдержадміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: У 2014 році суму соціальних ...
Наступна новина: В Тернополі неправильно ...