У Волинській області прокуратура захищає право дітей шахтарів на отримання стипендії

У Волинській області прокуратура захищає право дітей шахтарів на отримання стипендії

22.01.14 12:07 0 498
Ковельською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку додержання та застосування законів щодо захисту прав дітей у Ковельському медичному коледжі та Ковельському промислово-економічному коледжі Луцького Національного технічного університету.

В обох навчальних закладах виявлено порушення Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" щодо недоплати стипендії дітям шахтарів, які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві, стали інвалідами І-ІІ групи, мають стаж підземної роботи понад 15 років.

У ході перевірки в Ковельському промислово-економічному коледжі Луцького Національного технічного університету встановлено, що батько однієї неповнолітньої студентки навчального закладу на момент вступу дочки до коледжу мав стаж роботи під землею тривалістю понад 15 років.

Відтак його донька відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" має право на отримання стипендії у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Всупереч вимогам чинного законодавства, від початку навчання дівчини у коледжі (а це 01 вересня 2012 року) по теперішній час стипендія їй нараховувалася на загальних підставах та була нижчою за рівень прожиткового мінімуму.

Це призвело до утворення заборгованості з виплати стипендії у сумі понад 8 тис. грн.

У зв’язку з цим Ковельський міжрайонний прокурор звернувся до Ковельського міськрайонного суду з позовною заявою в інтересах неповнолітньої з вимогами про стягнення з навчального закладу на її користь заборгованої стипендії та про зобов’язання проводити у подальшому виплату стипендії студентці в розмірі прожиткового мінімуму.

Рішенням суду позов прокурора задоволено в повному обсязі.

За результатами перевірок у медичному коледжі Ковельським міжрайонним прокурором підготовлено такі позовні заяви в інтересах ще 10 студентів.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Волинської області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Львівська ...
Наступна новина: Після першого снігопаду у ...

КОМЕНТАРІ