В Закарпатській області іршавська міліція бореться з продажем алкоголю неповнолітнім

В Закарпатській області іршавська міліція бореться з продажем алкоголю неповнолітнім

22.01.14 11:47 0 508
Цими днями у центрі міста Іршави працівники сектору кримінальної міліції у справах дітей Іршавського РВ УМВС Іван Боднар, Василь Сочка, головний спеціаліст служби у справах дітей при Іршавській РДА Мирослава Манайло та журналіст районної газети «Нове життя» Вікторія Химишинець провели рейд з виявлення торгових точок, що реалізують алкоголь і тютюн неповнолітнім.

- Уже цьогоріч на Іршавщині в лікарні з алкогольним отруєнням потрапило четверо неповнолітніх. Рівень дитячого алкоголізму з кожним роком зростає, - каже начальник Іршавського райвідділу міліції підполковник Микола Куриця. - У вечірній час у кафе та розважальних закладах можна побачити чимало неповнолітніх, які вживають слабоалкогольні напої, пиво або навіть горілку. Деякі з них уже мали проблеми через алкоголь з міліцією, потрапляли в лікарню. Проблема не тільки в тому, що діти наслідують своїх батьків, коли відпочивають, а й у тому, що алкоголь можна купити на кожному кроці. Тому правоохоронці проводять рейди, щоб покарати такі кафе, магазини та розважальні заклади, де дітей труять алкоголем.

Під час рейду першою точкою, куди завітали правоохоронці та журналісти, стало кафе із назвою мультгероя. У залі для відвідувачів столики були напівпорожні, тільки декілька неповнолітніх пили сік та їли солодощі. У залі була відсутня табличка про заборону продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам до 18 років. Бармен запевнила, що хоч і відсутня табличка, але алкогольні напої та тютюнові вироби вони неповнолітнім не продають.

Далі учасники рейду пішли на так званий «п′ятачок», де відвідали ряд торгових точок, кафе та бар. Тут взагалі неповнолітніх не було. При розмові з продавцями всі запевняли, що алкоголь та тютюнові вироби дітям не продають, так як чули про великі штрафи. Як каже одна з продавців, у неї самої росте син, і вона не хоче, щоб йому хтось продавав горілку.

Під час рейду зайшли і в кафе, яке закрили на санітарну годину. Однак правоохоронці його взяли собі на замітку і прийдуть сюди наступного разу.

В наступному кафе за столиком сиділо троє неповнолітніх хлопців. Побачивши міліціонерів, вони насторожились. Але трохи поспілкувавшись, розповіли, що вони займаються у спортивній секції, а до кафе зайшли, бо на вулиці холодно, йде дощ і вирішили зігрітись капучіно. Власник закладу повідомила, що її бар відвідують переважно ввечері дорослі. Усіх відвідувачів вона знає і не наважиться продати алкоголь неповнолітнім. Хіба що батьки самі посилають своїх дітей за пивом чи сигаретами, тоді продасть, але за умови, що добре знає батьків і дітей.

Загалом правоохоронці відвідали 4 кафе-бари, 5 торгових закладів, які знаходяться на території м.Іршави. Випадків продажу спиртних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім виявлено не було.

Тоді правоохоронці вирішили продовжити рейд у вечірній час по населених пунктах району. Завітали у популярний серед молоді розважальний сільський диско-клуб, де протягом останнього часу працівники міліції виявляли наркотичні речовини, скоювались крадіжки мобільних телефонів, неодноразово відвідувачами вчинялись сварки та дрібні хуліганства. Хоч із власниками закладу неодноразово проводились відповідні бесіди, та це не допомогло. У залі відпочинку правоохоронці виявили підлітка, який, незважаючи на свій юний вік, придбав алкоголь у диско-клубі. За це власника закладу буде притягнуто, уже вдруге, до адмінвідповідальності за ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення (якою передбачено заборону продажу пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років). Власнику загрожує штраф від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як показали результати, у вечірній час нетверезих підлітків все ж таки у кафе-барах на Іршавщині можна зустріти. У селі Брід підлітки відпочивали майже до півночі. На власника кафе-бару було складено адміністративний протокол за ст. 180.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких проводиться діяльність у сфері розваг). За це передбачено штраф від двадцяти до п′ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Загалом протягом рейду до адміністративної відповідальності було притягнуто 6 осіб.

Віта ГОРЗОВ

Іршавський РВ УМВС
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: 24.01 у м. Хмельницький – ...

КОМЕНТАРІ