25 січня у Львові – концерт «По Рождеству»

25 січня у Львові – концерт «По Рождеству»

22.01.14 14:01 0 528
25 січня у Львівському будинку органної та камерної музики відбудеться одинадцятий щорічний проект «По Рождеству 2014». Організатором є Львівський муніципальний театральний художньо-дослідницький та освітній центр «Слово і голос». В рамках проекту відбудеться дійство «Світоявлення. Давні духовні напіви Різдва – Богоявлення».

Про це 21 січня передає прес-служба Львівської міськради.

«По Рождеству» – це щорічний мистецький проект, новітня художня форма, яка проявляє традиційні українські свята: Різдво, Новий Рік та Водохреща. Тканина проекту зіткана із найдавніших традиційних співів свята – колядок, щедрівок, давніх духовних напівів. Головний герой свята – слово різдвяних і богоявленських стихир, кондаків, тропарів. Це священні тексти, які живуть нами – і співаками-акторами, і слухачами-свідками в мить часу, що спалахує усвідомленням Новонародженого Слова»,- зазначили організатори проекту.

Проект започаткований Мистецьким центром «Майстерня пісні» (художній керівник Наталія Половинка) у 2004 році. З 2010 року організатором проекту виступає Театральний центр «Слово і голос». На дорозі проекту до нього долучалися відомі художники України та світу: оркестр «INSO» (Швеція, Україна), «SсholaTeatruWegajty» (Польща), квартет «Classic Мodern», хорова капела «Дударик», «Дударик Forever», Львівський «Музей ідей», національний музей ім. А. Шептицького у Львові, Мистецьке об’єднання «Дзиґа», перкусіоніст Клаус Кугель (Німеччина) і традиційні музиканти з Карпат, Федір Копчук та Юрій Тафійчук.

«По Рождеству» кожного року заново збирає, оновлює, зцілює і несе зміст Рождества – його духовну вість.

«По Рождеству 2014» збудований на давніх духовних напівах Різдва та Богоявлення – збірку напівів з рукописних Ірмолоїв 16ст. з бібліотеки Стефаника у Львові здійснив спільно з «Майстернею Пісні» ієромонах Лука (Михайлович).

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У Львові група людей ...

КОМЕНТАРІ