У РІВНОМУ УПЕРШЕ ЗА ОСТАННІ РОКИ ЗАФІКСУВАЛИ СКАЗ. НА ЩАСТЯ, ЛЮДИ НЕ ПОСТРАЖДАЛИ.

У РІВНОМУ УПЕРШЕ ЗА ОСТАННІ РОКИ ЗАФІКСУВАЛИ СКАЗ. НА ЩАСТЯ, ЛЮДИ НЕ ПОСТРАЖДАЛИ.

22.01.14 18:02 0 766
З початку року ветеринари зафіксували на Рівненщині два випадки сказу у собак, один із них — у Рівному. На щастя, люди не постраждали. Що стосується Рівного, то востаннє сказ у домашнього кота виявляли у місті ще у 2009 році.

Власники обійстя на Басовому Куті в Рівному помітили, що з їхнім собакою щось негаразд, він став кволим і перестав їсти. Ветеринар, якого викликали господарі, запідозрив, що у пса — сказ. Спеціалісти управління ветеринарної медицини помістили собаку в клітку й наглядали за його поведінкою, й за кілька днів тварина померла.

— Собаку не тримали на прив'язі, й оскільки подвір’я виходить до озера Басів Кут, він часто вибігав з двору до водойми, — коментує начальник головного управління ветеринарної медицини в Рівненській області Микола Романюк, — Ми вже давно помітили, що на Басовому Куті водяться лисиці. Імовірно, хвора на сказ лисиця й напала на пса, адже на його тілі були сліди від зубів. Зараз на Басовому Куті встановлено карантинні обмеження. Усіх собак та котів у сусідніх господарствах ми щепили від сказу, людей попередили, щоб подбали про власну безпеку. Загрози для мешканців Басового Кута немає. На щастя, той собака людей не покусав.

Жертвою скаженого пса став мешканець села Орв'яниця Дубровицького району. Почувши шум в курнику, він вибіг подивитися, що сталося. Тільки-но чоловік підійшов до будівлі, як на нього накинувся і покусав безпритульний пес. Люди зловили і вбили хвору тварину. Пізніше ветеринари спалили й трупи тварин, з якими пес контактував. А покусаний чоловік проходить курс лікування від сказу.

У 2013 році ветеринари зафіксували 23 випадки сказу у тварин, вони покусали 16 людей. Жодного випадку захворювання людини на сказ за останні п’ять років на Рівненщині не було зафіксовано.

Про це повідомили у Рівненській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Хмельниччині ...
Наступна новина: У Львівській області ...

КОМЕНТАРІ