Рівненська область: протягом доби з діагнозом обмороження було госпіталізовано 2 громадян

Рівненська область: протягом доби з діагнозом обмороження було госпіталізовано 2 громадян

28.01.14 08:08 0 855
Так, 24 січня в травматологічне відділення Костопільської центральної районної лікарні в стані середньої важкості з діагнозом алкогольне сп’яніння та відмороження обох стоп поступив 48-річний житель села Дюксин. Цього ж дня в травматологічне відділення Здолбунівської ЦРЛ в стані середньої важкості з діагнозом алкогольне сп’яніння та обмороження верхніх та нижніх кінцівок госпіталізовано пенсіонера Миколу, 1951 року народження, жителя с. Здовбиця.

Зважаючи на вищевказані випадки, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області рекомендує дотримуватися декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при негоді, а саме: не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, і в той же час викликає ілюзію тепла; не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду. Носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокаючий. Не знімайте на морозі взуття з обморожених ніг – вони набрякають і ви не в змозі будете знов взутися. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом.

Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку. Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

Врешті-решт пам’ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – це до неї не потрапляти. Якщо ви не любите екстремальних відчуттів, то у великий мороз не виходьте з приміщення без потреби!

ГУ ДСНС України у Рівненській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Тернопільська область: ...

КОМЕНТАРІ