У Волинській області лінійний прискорювач в обласному онкологічному диспансері запрацює в кінці лютого

У Волинській області лінійний прискорювач в обласному онкологічному диспансері запрацює в кінці лютого

30.01.14 17:08 0 463
Лінійний прискорювач в обласному онкологічному диспансері запрацює в кінці лютого чи на початку березня поточного року. Про це голові облдержадміністрації Борису Клімчуку розповів головний лікар медичної установи Орест Андрусенко під час огляду монтажно-налагоджувальних робіт.

Комп’ютерний томограф та лінійний прискорювач в онкодиспасер був закуплений за 16,5 млн грн Благодійним фондом Рината Ахметова «Розвиток України» в рамках державно-приватного партнерства між Фондом та обласними державною адміністрацією і радою.

Орест Андрусенко повідомив, що монтаж лінійного прискорювача зараз знаходиться на фінальній стадії: відбувається з’єднання всіх систем, які забезпечують процес опромінення хворих. «До єдиної мережі підключають комп’ютерний томограф, дозиметрію, планування процедур та лінійний прискорювач. Для того, щоб проводити опромінення хворих, ще необхідно відпрацювати формування пучка лазера. Зараз над цим працюють спеціалісти зі Швейцарії, Німеччини та України», - каже лікар.

Поряд з іноземними фахівцями працюють й волиняни. Ще вчорашні студенти, а нині професійні інженери-радіологи зарекомендували себе з найкращої сторони. Їх наполегливість та фаховість відзначають медики.

Один з них, Денис Самуйло, під враженнями розповів: «Спершу думав, що будемо майструвати великий шатл, на якому кудись полетимо. Потім, коли розібрали усі схеми, то зрозуміли, що й до чого». Каже, іноземні колеги у всьому допомагають та передають свої знання та вміння.

Медик з 22-ох річним стажем, завідувач відділення променевої терапії Волинського обласного онкологічного диспансеру Жанна Старомінська, не приховує радості: «З цією технікою ми переносимось з кам’яного віку в сучасне суспільство». Розповідає, що перед тим, як направити хворого на лінійний прискорювач, йому необхідно обстежитись та спланувати дозування променевої терапії на комп’ютерному томографі. Цей сучасний апарат фірми «Siemens» дає змогу обстежувати хворих на різні передпухлинні та пухлинні захворювання, а також виявляє їх точне розташування. «Ми можемо проводити діагностику хворих будь-якої ваги та зросту. Комп’ютерні томографи старішої комплектації не давали такої можливості і ми обстежували лише пацієнтів вагою до 100 кг. Тепер робимо знімок, він контурується лікарем та передається фізикам на уточнення. Фахівці визначають план лікування, дозують силу опромінення на чітко визначену точку враження хворобою, щоб не пошкодити здорові клітини організму людини», - розповідає Жанна Старомінська.

На лінійному прискорювачі в основному лікуватимуть хворих з пухлинами головного мозку, прямої кишки, сечового міхура, простати та молочної залози.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Волинської облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Рівному дільничні ...
Наступна новина: Хмельниччина до зимових ...

КОМЕНТАРІ