У неділю – Всесвітній день водно-болотних угідь

У неділю – Всесвітній день водно-болотних угідь

31.01.14 12:00 0 335
2 лютого світ відзначає день водно-болотних угідь. В цьому році, за пропозицією Рамсарської конвенції, він пройде під девізом «Водно-болотні угіддя та сільське господарство: партнери для розвитку».

Про це повідомляє прес-служба Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

Як йдеться у повідомленні, цей девіз актуальний, бо протягом тисячоліть водно-болотні угіддя використовуються для сільського господарства. Це, насамперед, заплави річок, де ґрунти родючі і достатньо вологи, озера та ставки, які використовуються для аквакультур та зрошення, прибережні та заболочені території з багатою рослинністю, які використовуються як пасовища, меліоровані торфовища тощо.

Зазначимо, Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування – Рамсар, що в Ірані), розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. Цього року Конвенція святкує свою 43-тю річницю.

29 жовтня 1996 р., після схвалення Верховною Радою України відповідного закону, Україна поновила своє членство (ще з часів СРСР) і входить до числа 168 країн – договірних сторін Конвенції.

Кожна країна має заявити до Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення принаймні одне своє угіддя і взяти його під охорону. Наразі у цей перелік входить 2170 угідь загальною площею 207,045 млн га.

У межах територій природно-заповідного фонду України знаходяться 33 водно-болотні угіддя міжнародного значення загальною площею біля 678 тис. га. Крім того, у 2011 та 2012 році були прийняті розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 № 147-р та від 21.09.2011 № 895-р, від 24.10.2012 № 818-р про погодження надання 19 водно-болотним угіддям України статусу водно-болотних угідь міжнародного значення. Відповідні матеріали надіслано до Секретаріату конвенції для включення зазначених угідь до Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення.

Водно-болотні угіддя є середовищем перебування водноплавних птахів та інших водних організмів.

На території Львівської області у Турківському районі в 2010 р. виявлено верхове болото, яке знаходиться на території РЛП «Надсянський». Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 р. водно-болотному угіддю «Надсяння» надано статус угіддя міжнародного значення.

Слід зазначити, що важливу роль для природоохоронної діяльності у Львівській області мають такі водно-болотні угіддя: орнітологічний заказник місцевого значення «Чолгинський» та Язівський кар’єр (Яворівський район), Подорожнянський рудник (Жидачівський район), кар’єри Роздільської сірки (Миколаївський район). (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ