Громадяни України можуть перебувати на території Росії без міграційного обліку 90 діб

Громадяни України можуть перебувати на території Росії без міграційного обліку 90 діб

04.02.14 11:00 0 992
За інформацією Міністерства закордонних справ України 1 січня 2014 року набрав чинність Федеральний закон Російської Федерації «Про внесення змін до статті 27 Федерального закону «Про порядок виїзду з Російської Федерації та в’їзду до Російської Федерації».

Відповідно до Федерального закону, термін тимчасового перебування в Росії іноземних громадян, які прибули в Російську Федерацію у порядку, що не вимагає отримання візи (у т.ч. громадяни України), не може перевищувати 90 діб сумарно протягом кожного періоду в 180 діб, за винятком випадків, передбачених Федеральним законом, а також у разі, якщо такий термін продовжено відповідно до Федерального закону.

Якщо іноземець під час свого попереднього перебування в Росії перевищив строк перебування у 90 діб сумарно протягом кожного періоду в 180 діб, йому заборонять в’їжджати до Російської Федерації строком на 3 роки з дня виїзду з Росії.

Режим поїздок громадян України та Росії визначено Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки.

Відповідно до статті 1 згаданої Угоди (зі змінами 2004 р.), громадяни України та Росії можуть в'їжджати, виїжджати та пересуватися територією держав без віз з дотриманням правил перебування, що діють в цій державі, по документах, що посвідчують особу і підтверджують громадянство.

При цьому громадяни України та Росії звільняються від реєстрації у компетентних органах за місцем їхнього перебування на території іншої держави, якщо термін такого перебування не перевищує 90 днів з моменту в'їзду на територію цієї іншої держави, за наявності у них міграційної картки з позначкою органів прикордонного контролю, проставленої при в'їзді на територію держави перебування.

Отже, громадяни України можуть перебувати на території Росії без взяття на міграційний облік протягом 90 діб.

Пам’ятка, видана Федеральною міграційною службою РФ (http://www.fms.gov.ru/foreign_national/novisas/) зазначає, що іноземний громадянин (у т.ч. громадяни України), який прибув до Російської Федерації у порядку, що не вимагає отримання візи має право здійснювати трудову діяльність тільки при наявності дозволу на роботу. Для отримання дозволу на роботу на період тимчасового перебування іноземному громадянину, який прибув до Російської Федерації у порядку , що не вимагає отримання візи необхідно звернутися до територіального органу ФМС Росії за місцем постановки на міграційний облік особисто, або через організацію, що здійснює в установленому порядку працевлаштування іноземних громадян в Російської Федерації, або через особу, яка виступає відповідно до цивільного законодавства Російської Федерації як представника цього іноземного громадянина, з наданням наступних документів:

а) Заява про видачу дозволу на роботу іноземному громадянину прибулому в Російську Федерацію, в порядку, що не вимагає отримання візи.

Бланк заяви заповнюється російською мовою друкованими літерами або в електронному вигляді, при цьому не допускається використання скорочених слів і абревіатур. Відомості, зазначені в заяві, повинні бути вичерпними. Кольорову фотографію 30 ? 40 мм необхідно приклеїти на бланк заяви у відповідному полі;

б) Документ, що засвідчує особу іноземного громадянина і визнається Російською Федерацією в цій якості ;

в) Документ про сплату державного мита за видачу іноземному громадянину дозволу на роботу в розмірі 2000 рублів;

г) Міграційна карта з відміткою органу прикордонного контролю про в'їзд даного іноземного громадянина в Російську Федерацію або відміткою територіального органу ФМС Росії про видачу даному іноземному громадянину зазначеної міграційної.

Після закінчення терміну тимчасового перебування в тому випадку, якщо іноземний громадянин не звернувся за продовженням терміну дії дозволу на роботу він зобов'язаний виїхати з Російської Федерації. В іншому випадку іноземний громадянин підлягає адміністративній відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 2500-5000 рублів, а в окремих випадках - з адміністративним видворенням.

При цьому іноземному громадянину, який піддався адміністративному видворенню, може бути закритий в'їзд до Російської Федерації на термін до п'яти років.

У разі укладення трудового договору або цивільно-правового договору іноземний громадянин має право продовжити термін перебування на термін дії згаданих договорів, але не більше ніж на 1 рік. Для цього йому до закінчення терміну тимчасового перебування, вказаного в повідомленні про взяття на облік за місцем тимчасового перебування, необхідно звернутися в територіальний орган ФМС Росії і продовжити дозвіл на роботу.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ