Відкриваючи нараду, Сергій Рижук охарактеризував минулий 2013-й рік як продуктивний. В області зводились нові промислові об’єкти, ремонтувались дороги, відкривались садочки – проводилась велика робота заради зростання добробуту людей.
Житомирщина, зауважив очільник області, однією з перших в Україні здійснила у 2013 році усі соціальні виплати, прийняла бюджет і у січні поточного року, незважаючи на складну соціально-політичну ситуацію, перевиконала прийняті бюджетні показники. «Все це стало можливим, - акцентував голова облдержадміністрації, - завдяки громадянській поміркованій позиції усіх жителів області».
За темпами розвитку промислового виробництва Житомирщина впродовж чотирьох років посідає лідируючі позиції. Промисловий потенціал за ці роки збільшився у 1,8 раза. Частка промисловості у валовому регіональному продукті складає 24%. «Це фундамент, - із задоволенням відзначає Сергій Рижук, - на якому буде забезпечено розвиток інших галузей, створення нових робочих місць, підвищення заробітної плати».
В області працюють близько 600 промислових підприємств, на яких трудяться більше 60 тис. працівників. Майже половину з них складають молоді люди віком до 35 років. Потрібно модернізувати виробництво, впроваджувати інноваційні технології, залучати вітчизняні й іноземні інвестиції, щоб нарощувати виробництво і забезпечувати молодь першим робочим місцем, що є, за словами очільника області, дуже болючим питанням.
Наочно продемонстрував ситуацію у промисловому виробництві відеофільм, який переглянули учасники наради.
Більш детально на підсумках галузі і перспективах її розвитку зупинився директор департаменту промисловості, розвитку інфраструктури та туризму облдержадміністрації Василь Сухораба.
Він повідомив, що за 2013 рік зростання промислового виробництва склало 13,1%. Серед галузей переробної промисловості з приростом виробництва продукції спрацювали добувна промисловість та розроблення кар`єрів, виробництво основних фармацевтичних продуктів і препаратів, металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів, виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність.
За словами Василя Сухораби, обсяги реалізованої промислової продукції в області за минулий рік склали 15,7 млрд. грн.
За 9 місяців 2013 року у промисловості сума отриманих прибутків зросла на 11,5% до відповідного періоду минулого року і склала майже 530 млн. грн.
За 2012 рік інноваційною діяльністю у промисловості області займалося 54 промислових підприємств, які впровадили 27 нових технологічних процесів, освоїли 28 нових видів продукції.
Середньомісячна заробітна плата працівників промисловості за 2013 рік зросла на 6,8% до відповідного періоду минулого року і становила майже 2756 грн.
Заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних промислових підприємствах зменшилась порівняно з початком 2013 року майже на 58%, або на 2,0 млн.грн. і на 1 січня 2014 року становила 1,5 млн.грн.
У промисловості за 9 місяців 2013 року капітальні інвестиції зросли на 7,4% і склали 815,2 млн.грн., у добувній галузі освоєно 30% загального обсягу інвестицій, у переробній – 57%.
За рахунок введення в дію нових промислових об’єктів, модернізації та розширення діючих виробництв у 2013 році на промислових та транспортних підприємствах створено 6317 нових робочих місць, з них у добувній промисловості та розробленні кар’єрів – 272, у переробній промисловості – 4254.
Очільник департаменту промисловості зазначив, що Житомирщина підтримує торгівельні зв’язки із 102 країнами світу. 51% продукції, що виробляється в області, експортується до країн СНД, з них до Росії – 34%, до країн Європи відпраляється 29% товарів.
Важливим напрямком роботи галузі було енергозбереження і використання альтернативних видів енергії. За підсумками минулого року, зауважив Василь Сухораба, споживання газу зменшено на 30%.
Пріоритетним напрямком промислової політики Житомирщини у 2014 році буде розвиток добувної галузі і розроблення кар’єрів. Щорічно впродовж 2011-2013 років ця галузь збільшувала випуск продукції у 1,5 раза. Василь Сухораба зазначив, що у поточному році планується втілити 71 проект, що дасть змогу створити 5 тис. нових робочих місць. Є всі підстави для того, щоб 2014-й став роком стабільності і розвитку.
Своїм досвідом роботи поділилися керівники і працівники промислових підприємств області, взявши участь в обговоренні доповіді. Кращі працівники галузі отримали нагороди і відзнаки.
Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: У Рівненській області на ...
Наступна новина: Чернівці: Відключення від ...