Буковина: робота експертів - одна з найважливіших у розкритті ДТП

Буковина: робота експертів - одна з найважливіших у розкритті ДТП

12.02.14 14:38 0 392
У складних погодних умовах, як правило, збільшується кількість дорожньо-транспортних пригод. Над їх розслідуванням працює велика кількість фахівців. Одними з перших на місце події прибувають експерти.

Основним завданням автотехнічних експертиз є встановлення обставин і механізму скоєння ДТП. Експерти оглядають місце події, аби отримати якомога більше інформацій. Адже від неї в подальшому залежить розслідування пригоди.

У своєму арсеналі експерти мають чимало спеціальних приладів, розповідає Володимир Тодераш, начальник сектору автотехнічних експертиз НДЕКЦ при УМВС України в Чернівецькій області. Це валіза криміналіста, номерки для позначення слідової інформації та об’єктів, які є на місці пригоди та багато інших приладів.

Окрім того, користуються експерти вимірювальними приладами. Однак, не всюди своєрідні лінійки можуть бути корисними. Там, де складний рельєф, нерівний слід або ж занадто довга відстань використовується вимірювальне колесо.

Ці дані мають вагоме значення для подальшого розслідування. Адже таким чином можна визначити швидкість, напрям руху авто, а також взаєморозташування транспортних засобів.

Займаються експерти-автотехніки і науковою роботою. Нещодавно підготували пропозиції для внесення до Правил дорожнього руху. Працюють над актуальною нині темою – наїзд на пішохода в межах нерегульованого пішохідного переходу. Як приклад наводять перехрестя вулиць Головної та Південно-Кільцевої міста Чернівців. Нерегульований пішохідний перехід розташований між двома зупинками. Під час одночасного перебування громадського транспорту з обох сторін дороги, водіїв інших автівок не завжди можуть вчасно помітити на цій ділянці пішохода. Усіх секретів експерти не розкривають. Кажуть, що уникнути ДТП тут можна за допомогою обмеження швидкості і підготували рекомендації для водіїв. Почути їх повністю ми зможемо після необхідного затвердження. А наразі експерти продовжують працювати - і над теорією, і над практикою.

СЗГ УМВС України

в Чернівецькій області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Галина Чорна: "На ...
Наступна новина: У Борисполі Леніна облили ...

КОМЕНТАРІ