Кременецький гуманітарно-педагогічний інститут ім. Тараса Шевченка переміг у Всеукраїнському конкурсі

Кременецький гуманітарно-педагогічний інститут ім. Тараса Шевченка переміг у Всеукраїнському конкурсі

12.02.14 16:04 0 445
Підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу мультимедійних проектів «Врятувати від забуття». Його організатори - Міжнародний благодійний фонд національної пам’яті України у співпраці із Київським міським будинком учителя, органи державної влади та наукові установи.

На конкурс надійшло більше 700 робіт з різних областей України. Кращим конкурсна комісія визнала фільм «Тополина доля», представлений гуртком «Юний журналіст» Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту ім. Тараса Шевченка.

Головна героїня фільму – Томчук Лариса Сергіївна, медсестра Української Повстанської Армії (її псевдонім був – Тополя). Жінка розповідає про те, як потрапила до УПА, про воєнні дії, катування та заслання у табори Сибіру.

«У цієї жінки незбагненна історія життя, яку багато хто не зміг би просто пережити – вона дуже глибока людина з безмежно широкою душею», - розповіла Марія Іващук, учасниця гуртка. - У Кременці проживає багато людей, які були учасниками УПА або ж їх діти та внуки – саме тому ми вирішили висвітлити цю тему. Є багато людей, які можуть розповісти про події, але вони вже похилого віку, і щоб інформація не загубилась, потрібно робити такі проекти, тому що книжка не розповість те, що розповідає жива людина. Ми не маємо права забувати таких людей, ми повинні передавати наступним поколінням цю глибоку історію».

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ