У 2014 році МОЗ України продовжуватиме формування мережі амбулаторій і центрів первинної медичної допомоги

У 2014 році МОЗ України продовжуватиме формування мережі амбулаторій і центрів первинної медичної допомоги

12.02.14 13:30 0 437
На будівництво нових амбулаторій у сільській місцевості заплановано виділити за рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам майже два мільярди гривень. Про це розповіла Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова.

«Протягом минулого року в країні було відкрито 451 центр первинної медико-санітарної допомоги. Нині, загалом по Україні, працює 662 таких центри. Кількість амбулаторій загальної практики – сімейної медицини за минулий рік зросла на 778 одиниць. в Україні функціонує 5 733 амбулаторії, – зазначила урядовець. – У всіх пілотних регіонах і десяти непілотних відкриті всі центри та амбулаторії, які було заплановано створити».

На оснащення закладів первинної медико-санітарної допомоги медичною технікою та виробами медичного призначення у 2013 році держава виділила 218 мільйонів 403 тисячі гривень, на придбання автотранспорту для амбулаторій – 55 мільйонів 148 тисяч гривень, відзвітувала керівник МОЗ України.

Також, за її словами, вперше в історії України у 2013 році кількість сімейних лікарів, які працюють у закладах охорони здоров’я первинної ланки, перевищила 10 тисяч.

«Починаючи з 2012 року, медичним працівникам, які надають первинну медичну допомогу у пілотних регіонах, нараховуються стимулюючі надбавки за обсяг і якість виконаної роботи, завдяки чому їхня заробітна плата за підсумками 2012-2013 років збільшилась, у середньому, на 50-60 відсотків», – наголосила Раїса Богатирьова.

Крім того, Урядом прийнята постанова щодо підвищення рівня оплати праці молодим спеціалістам, які залучені до роботи в селах і селищах, що дозволить підняти престиж праці медика, який буде за державним направленням працювати у сільській місцевості. У 2013 році для лікарів і медичних сестер, які надають первинну допомогу, виділено майже 140 квартир.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Україні понад мільйон ...
Наступна новина: В Івано-Франківській ...

КОМЕНТАРІ