Дослідниця: Ольга Басараб – сильна жінка, що сформувала сама себе

Дослідниця: Ольга Басараб – сильна жінка, що сформувала сама себе

13.02.14 08:29 0 440
Ольга Басараб була справжньою жінкою, надзвичайно цікавою, інтелектуальною особистістю. Це була жінка, яка сформувала сама себе. Вона була представницею прагматичного фемінізму, і першим ділом добивалася не вирішення жіночих питань, а націоналістичних.

Про це у Львові на конференції заявила дослідниця громадсько-політичної діяльності Ольги Басараб, кандидат історичних наук, викладач кафедри історії України та економічної теорії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького Ольга Бежук, повідомляє кореспондент .

Дослідниця зазначила, що Ольга Басараб – це приклад жінки, яка зробила саме себе в історії. Якщо говорити про формування її як особистості, то велику роль у цьому відіграла сім’я. Ольга Басараб виросла в інтелектуальній родині священика. Батько робив багато для своєї громади, спілкувався з цікавими людьми. Потім вона отримала чудову освіту. Німецька школа математичних розрахунків заклала в Ольги Басараб обов’язковість. А товариство «Січ» – підвалини націоналістки, тієї людини, для якої найголовнішою є власна держава.

Дослідниця розповіла, що Ольга Басараб, не зважаючи на постійну соціальну позицію, була душею компанії, постійно усміхалася і ніколи не перекладала свої обов’язки на чужі плечі.

«Це була надзвичайно багата і сильна особистість, бо мусила такою бути в умовах того, що була сиротою і повинна покладатися лише на власні сили. З неї б вийшов надзвичайний лікар, бо їй було притаманне було бажання допомагати, віддавати і ніколи не брати. Вона ніколи не перекладала на когось свою роботу», – розповіла Ольга Бежук.

Заступник директора національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», журналіст Вікторія Садова відзначила, дуже добре, що у день смерті Ольги Басараб представники громадських організації вшановують її пам’ять, кладучи квіти до могили. Але є й інші місця, пов’язані з легендарною учасницею українського визвольного руху, які у цей день треба відвідати.

«Я закликаю пам’ятати, що є місця пам’яті, пов’язані з історичними особами. Безперечно, данина шани в такі дні до них має бути», – зазначила Вікторія Садова.

Журналістка згадала колишню тюрму на колишній вулиці Яховича (тепер Академіка Кучера), де провела останні свої дні Ольга Басараб.

«Там нині не запалено жодної свічки, немає квітів. А в такий день слід обходити всі місця», – підкреслила вона.

Нагадаємо, 12 лютого, 90-а річниця трагічної загибелі легендарної учасниці українського визвольного руху – розвідниці Української Військової організації, зв’язкової Євгена Коновальця Ольги Басараб. У день смерті їй були лише 34 роки.

На Янівському кладовищі біля могили Ольги Басараб відбулася панахида, на яку організатори запросили знаних вчених, громадських діячів, представників влади міста та області, усіх небайдужих містян. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Новости var el = document.getElementById('CNM1275'); if (el) { if (document.getElementById('CNM1275t').style.display == 'none') { document.getElementById('CNM1275t').style.display = ''; var dateNM = new Date(); var t = Math.floor(dateNM.getTime()/(1000*600)); var NMces=document.createElement('script'); NMces.type = 'text/javascript'; NMces.charset = 'UTF-8'; NMces.src='http://c.novostimira.biz/l/1275?v='+t; el.parentNode.appendChild(NMces); } }

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Тернопіллі постійна ...
Наступна новина: У Львові правоохоронці ...

КОМЕНТАРІ