В Україні стартувала посівна кампанія

В Україні стартувала посівна кампанія

28.02.14 13:39 0 355
В Україні стартувала посівна кампанія. Зокрема, вже сіють ярі зернові у Миколаївській області та Криму. Інші ж регіони завершують підготовку. Вітчизняні аграрії забезпечені необхідним насінням майже на 110%, добривами – на 80%, пально-мастильними матеріалами – на 70%. Загалом же планується засіяти зерновими 16,8 мільйона гектарів. При цьому на 300-400 тисяч гектарів збільшаться посіви кукурудзи. Про це в інтерв’ю газеті «Коммерсантъ-Украина» повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«незважаючи на ситуацію в країні та складні умови роботи самого аграрного відомства, загрози зриву проведення весняно-польових робіт немає. Ми проводили нараду та обдзвонювали регіони: ні кількісної, ні цінової проблеми із забезпеченням аграріїв пально-мастильними матеріалами, добривами та насінням немає. Зараз ступінь готовності до посівної кампанії навіть вищий, ніж у попередні роки. Так, насінням аграрії забезпечені приблизно на 110%, пально-мастильними матеріалами ? на 70%, добривами ? на 80%», ? зазначив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, пересівати планується не більше 500 тисяч гектарів. Це нижче середнього показника за останні 10 років. Якщо температура не опуститься нижче -7 °C , то загрози того, що озимі постраждають, немає.

«Загалом у поточному сезоні під зернові буде засіяно 16,8 мільйона гектарів. Але трохи зміниться структура: збільшаться на 300-400 тисяч гектарів посіви кукурудзи за рахунок скорочення площ під жито й озиму пшеницю», ? зазначив Микола Присяжнюк.

Також він додав, що вже почався посів ярих у Криму та Миколаївській області. І найближчим часом почнуться весняно-польові роботи в усіх південних областях.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: ЄС призначає Оллі Рена ...

КОМЕНТАРІ