На Тернопіллі перша допомога при термічних опіках шкіри в побуті

На Тернопіллі перша допомога при термічних опіках шкіри в побуті

01.03.14 13:54 0 543
В холодну пору року частіше трапляються термічні опіки шкіри в побуті. Це опіки від окропу, гарячої пари, полум’я, розпеченого металу – іншими словами, від впливу на шкіру високих температур. При цьому клітини шкіри гинуть. Чим вище температура, тим глибше опік.

Опік I ступеня – це почервоніння шкіри; опік II ступеня – утворення пухирів на шкірі; опік III ступеня – омертвіння шкіри; опік IV ступеня – омертвіння глибоких тканин. Тяжкість стану при опіках багато в чому залежить від площі ураження.

Перша допомога – охолодити поверхню опіку холодною водою, щоб зупинити подальшу дію температури, а суб’єктивно – зменшити відчуття болю. На 10-15 хв. охолодіть уражені ділянки холодною водою, льодом, снігом, а потім закрийте їх сухою антисептичною пов’язкою. Опіки I ступеня після охолодження обробіть 40% спиртом або одеколоном. На опіки II ступеня після обробки спиртом накладіть стерильну пов’язку. При опіках III-IV ступеня до втручання лікаря не відкривайте і не проколюйте пухирі, які утворюються; просто накладіть стерильну пов’язку, не видаляючи з поверхні опіку залишків одягу. Одяг акуратно зріжте ножицями по краю обпаленої поверхні. Якщо потерпілий знаходиться у свідомості і немає явищ шоку, дайте йому 2 таблетки анальгіну і негайно відправте в лікувальну установу.

При великих опіках будь-якого ступеня необхідна госпіталізація. Якщо площа опікової поверхні велика настільки, що неможливо покрити її пов’язками, оберніть потерпілого чистим простирадлом і укутайте ковдрою. У разі, якщо лікарська допомога затримується, при опіках II-IV ступеня навколишню шкіру очистіть тампонами, змоченими нашатирним спиртом, видаліть, максимально дотримуючись стерильність, клапті шкіри, але великі пухирі не чіпайте. Забруднені ділянки очистіть тампонами, змоченими перекисом водню. Обережно висушіть ранову поверхню, змастіть її антибактеріальною маззю (синтоміцинова емульсія, офлокаїнова мазь, «Стрептонітол», «Пантестин» та ін) і покрийте її стерильною пов’язкою. Якщо при термічних опіках обличчя обпеклися повіки, обробіть уражену поверхню зеленкою.

Щоб не трапилось біди, дотримуйтесь правил безпечної поведінки в побуті щодо контакту із гарячими агентами. Обережне поводження при роботі з кип’ятком та іншими рідинами, вогнем, праскою, посилення контролю за дітьми, людьми похилого віку, інвалідами вбереже від лиха вас і ваших близьких.

Олена Воробець,

начальник медичної служби Управління
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Волинській області ...
Наступна новина: Львівщина: допоможіть ...

КОМЕНТАРІ