В Закарпатській області буденні справи жінки-міліціонера Нелі Звонар з Іршавщини

В Закарпатській області буденні справи жінки-міліціонера Нелі Звонар з Іршавщини

09.03.14 14:45 0 507
Якби ви побачили на вулиці цю тендітну жінку не у формі, то ніколи б не вгадали, де вона працює. Лише уважні погляди та впевнена поведінка видають, що сфера її діяльності – більш ніж серйозна.

Заступник начальника сектору дільничних інспекторів Іршавського районного відділу міліції майор Неля Звонар вже більше 12 років працює в органах внутрішніх справ. Закінчивши слідчо-криміналістичний факультет Луганського державного університету внутрішніх справ, вона працювала слідчим, дізнавачем, а потім обрала роботу «шерифа».

Нелі Звонар завжди подобалось працювати з людьми. Її призначили дільничним інспектором у село Імстичево, де криміногенна ситуація була спокійна, але час від часу клопотів вистачало.

Як і всюди, тут були піднаглядні громадяни, сімейні бешкетники, любителі оковитої. Перший злочин пані Неля викрила, коли була лиш призначена на посаду дільничного. Тоді впродовж кількох місяців у селах Приборжавське, Сільце, Дубрівка було скоєно низку крадіжок. Правоохоронці ніяк не могли вийти на слід злочинців. А от пересувній мобільній групі, до складу якої входила наша дільнична, майже одразу вдалося викрити крадіїв. У багажнику їхньої машини знайшли поцуплені в селах речі. Як з′ясувалося, парубки заробляли на життя крадіжками. Вони серед ночі їздили по району, зливали пальне з автівок, знімали колеса, запчастини, магнітоли.

Неля Звонар, хоч постійно тримала все під контролем на своїй дільниці, але одного ранку їй повідомили, що з місцевого колгоспу невідома особа скоїла крадіжку моторного обладнання. Вона розпочала пошуки крадія, потім їй на допомогу прийшов колега Іван Поп′юрканич, з яким вони протягом доби повернули у колгосп обладнання та затримали раніше судимого за скоєння аналогічного злочину крадія.

Без дільничного Нелі Звонар не обходився жоден масовий захід у селі: чи то футбольний матч, чи дискотека, чи святкування релігійних свят. Вона була і досі є частим гостем у Імстичівській спеціалізованій школі-інтернаті та Імстичівській школі.

Неля Михайлівна пропрацювала три роки на дільниці, після чого була призначена на посаду заступника начальника дільничних інспекторів міліції Іршавського райвідділу.

На даний час у відділенні працює 25 дільничних інспекторів та 4 помічники. За кожного із них вона вболіває, цікавиться їх роботою на дільниці. При необхідності виїжджає і надає допомогу на місці, адже часто бувають випадки, коли потрібне втручання керівника.

Як відповідальній людині, їй було доручено вести ділянку роботи по адміністративно-штрафній практиці. На даний час дільничні інспектори райвідділу склали 230 адмінпротоколів, всі їх потрібно перевірити і внести у базу даних. Кажуть, що жінки краще за чоловіків ведуть аналітичну роботу. Дійсно, Неля Михайлівна відноситься до кожної вказівки з відповідальністю, слідкує за своєчасним прийняттям рішення по всіх зверненнях громадян, які розглядають дільничні інспектори.

Загалом жінка у службі дільничних - досить рідкісне явище для міліції. Однак, як засвідчує практика, представницям прекрасної статі в погонах люди відвертіше розказують про свої проблеми. Особливо, коли це стосується насильства у сім′ї, коли від тирана-чоловіка потерпає жінка та діти. На території району є багато жінок, які їй вдячні за допомогу.

Робочий день у пані Нелі ненормований, часто немає ні вихідних, ні свят. Колеги та близькі розуміють, як нелегко бути жінкою-міліціонером і за це її особливо цінують та поважають.

Віта Горзов

Іршавський РВ УМВС
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ