Інформаційний корпункт підтримки ВМС України: хроніка подій – 8 березня

Інформаційний корпункт підтримки ВМС України: хроніка подій – 8 березня

09.03.14 10:49 0 488
8-го березня, 11.25. Отримана інформація від українських журналістів, що працювали вчора біля КПП української частини 3555 ввечері. Напад-прорив через КПП був здійснений двома автомобілями КРАЗ, на яких пізніше від’їхали до 60 чоловік військовослужбовців у зеленій формі спецназу і у спорядженні, що характерні для ЗС Російської Федерації. Разом з ними відійшли до 10 чоловік місцевої «самооборони». При спробі освітлювати усю подію постраждало троє українських журналістів і відеотехніка. Двоє «самооборонців» поводили себе геть агрессивно і зухвало по відношенню до представників ЗМІ, що протирічить міжнародній практиці роботи репортерів у гарячих точках світу.

За телефонним повідомленням командира протичовнового корвета «Тернопіль», капітана 3 рангу Максима Ємельяненка, ситуація в зоні базування корвета у заблокованій Севастольській гавані залишилася без змін. Судно-буксир, що блокує корвет, стоїть на тому самому місці, козаків місцевої «самооборони» в районі пірсу причалу не видно. Екіпаж корвета, як і екіпажі інших заблокованих українських кораблів, несуть службу у штатному режимі і готові до оборони.

За інформацією від офіцерів зі штабу командування ВМС ЗС України , у місті Севастополь їх блокують на кожному КПП до 20 чоловік місцевої «самооборони». Окрім того певна кількість «самооборонців» діє по всьому периметру нашої військової частини. На КПП навіть споруджено щось на зразок барикад, доступ українських і закордонних журналістів до українських військовослужбовців заблоковано. Наші офіцери несуть службу в посиленому режимі, патрулями не допускаються проникнення на територію частини невідомих осіб.

Назовні також замічено козачий патруль «Самооборонців Криму» зі службовою собакою. Сили «невідомого» спецназу у зеленій формі з новітніми зразками стрілкових озброєнь, що характерні тільки для ЗС Росіїської Федерації, обчислюються кількістю до взводу (15-20 чол.). Незважаючи на такий щільний режим блокади , до штабу командування ВМС ЗС України зуміли прибути два волонтери і дівчина-журналіст. Провізією наша частина забезпечена. Українські офіцери встановили веб-камеру Трансляіцію з неї можна побачити за адресою http://smotri.com/live/3dstorm/

За інформацією світових і українських ЗМІ, в «озері Донузлав» після затоплення російських списаних кораблів на фарватері виходу блоковані такі українські бойові одиниці – великий десантний корабель «Констянтин Ольшанський», середній десантний корабель «Кіровоград», тральщики «Черкаси», «Чернігів».

Ігор Крочак, військовий історик, один з авторів книги «Протичовновий корвет Тернопіль», член Національної Спілки Журналістів України, Спілки Офіцерів України.

Фото автора

Про це повідомили у прес-службі Тернопільської облради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Паралімпіада. Біатлон. ...
Наступна новина: В Чернівецькій області в ...

КОМЕНТАРІ