Кригою окуті.
І вам, лицарі великі,
Богом не забуті.
Борітеся — поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!"
Шевченківський вірш, який декламував вірменський юнак й вірний син України Сергій Нігоян, мов мантра звучить в душах українців. Революція гідності вкотре довела, що поезія Тараса Шевченка жива, її серце продовжує битись в унісон з серцями українців. Твори поета, написані без надлишку піїтичної еквілібристики, легко запам'ятовуються і назавжди закарбовуються в серцях людей. Ставши в один ряд з світовими митцями слова, Шевченко на відміну від них не залишається в раю слави, а є завжди посеред нас. Тому в час тривоги й печалі Кобзар був на барикадах: в малюнках і цитатах, достойно виконуючи місію кобзаря – народного співця. Хоч очікуване святкування 200-ліття від дня народження Тараса дещо втратило свою грандіозність, але те, що люди крізь століття почули його віковічне "Борітеся – поборете" – є, безперечно, кращим подарунком для нього.
Дослідники творчості Шевченка часто звертають увагу на пророчість його слів, про це написано чимало статей і наукових праць. Тому не буде новиною, що кожна сучасна революційна подія знаходить своє відлуння в творах Кобзаря. Всю хронологію протистояння можна передати словами Тараса, наче він разом з нами готувався до свого ювілею.
Багато років ми хотіли сховати свою любов до України: дехто в чужому краї, переконував себе, що зможе побудувати нову батьківщину десь на узбережжі Італії чи серед снігів Канади; дехто в рідному домі ховав свій біль за байдужість чи за матеріальний добробут. Та чомусь в серцях багатьох ятрилась незагоєна рана, а в головах дзвеніли слова:
"Та не однаково мені,
Як Україну злії люде
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять…
Ох, не однаково мені."
Як наслідок, завирував Майдан мільйонами тих, яким "не однаково", впевнено й безстрашно вийшли українці, здивувавши весь світ своє єдністю. Попри захоплення демократичних країн та скептицизм і залякування прокремлівської братії, люди намагались достукатись до знелюділих, кам'яних сердець захисників золотого унітазу словами Пророка: "Схаменіться, будьте люди, бо лихо вам буде!". Та оскаженілі, жажді наживи беркутівці "руйнували, мордували, церквами топили..." й наче завмерла Україна: "пожар не гасне, люде мруть, конають в тюрмах, голі, босі...". Коли розум затьмарило горе, а серце скував страх, слова Тараса вказали путь:
"Не плачте, братія: за нас
І душі праведних, і сила
Архістратига Михаїла.
Не за горами кари час."
Напевно, не випадково святий Михаїл є покровителем Києва, саме Михайлівський Собор не раз рятував протестувальників і про заступництво до святого Архистратига молились люди, навіть ті, хто до цього був невіруючий.
Поки ми встановлювали, здобуту сльозами й кров'ю, "в своїй хаті свою правду", осатанілі кремлівські шовіністі, не змігши признати поразки, почали нав'язувати нам свою "братську любов":
"Ви любите брата!
Суєслови, лицеміри,
Господом прокляті.
Ви любите на братові
Шкуру, а не душу!"
На жаль, засліплений ненавистю, закоханий у власну силу й велич Кремль не бачить і не розуміє того, що нова воскресла Україна вже не та – ми стали свідомі, горді, багатонаціональні, багатомовні й багатокультурні. Бажаючи нас роз'єднати, спільний ворог навпаки сполчив: християнин-українець став щиро молитися за побратима мусульманина-татарина. Нас вже не просто подолати. Ми будемо захищати кожен клаптик української землі, ми будемо боротися за Крим! Хай це почує кожен, хай це додасть страху сепаратистам й підтримає справжнього кримчанина – ми навчилися чути нашого Пророка:
"Обніміте ж, брати мої,
Найменшого брата —
Нехай мати усміхнеться,
Заплакана мати."
ми разом творимо історію, дружно вплітаємо всю красу й цвіт кожної національності в спільний вінок нетлінної слави. Ми починаємо новітню історію України, яку ніякий двоголовий царьок не зможе переписати чи знищити з пам'яті наших нащадків. З материнським молоком чи з кров'ю прадідів ми передамо нашим дітям любов до рідного краю. І хай вкотре збудуться пророчі слова Кобзаря:
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі."
Про це повідомили в прес-службі Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: 9 березня 1814 року в ...
Наступна новина: Півзахисник "Роми" ...