Луцьк: громадськість міста вшанувала пам'ять Великого Кобзаря

Луцьк: громадськість міста вшанувала пам'ять Великого Кобзаря

11.03.14 12:16 0 333
10 березня, минає 153-я річниця від дня смерті видатного українського поета, художника, філософа, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Традиційно, у цей день в Україні віддають данину пам'яті Великому Кобзарю.

До пам’ятника Тарасові Шевченку, що на проспекті Волі у Луцьку, прийшли перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик, перший заступник міського голови Святослав Кравчук, заступник міського голови Тарас Яковлев, представники творчої інтелігенції, учнівської та студентської молоді, громадсько-політичних організацій, лучани.

Священослужителі Свято-Троїцького кафедрального собору на чолі з Митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом відправили панахиду з нагоди 153-ї річниці від дня смерті видатного поета.

Владика Михаїл, звертаючись до громади, висловив свій погляд на життєвий шлях Тараса Шевченка, його творчість, спадок для українського народу. Він зауважив, що у творах Кобзаря були пророчі слова. «Дбати про свій народ і людей - це було сенсом життя великого генія. З хвилюванням у душі ми його згадуємо», – наголосив владика.

Згадав у своєму виступі Митрополит Луцький і Волинський й про нинішню непросту ситуацію у державі.

Після цього громадськість міста поклала квіти до підніжжя пам’ятника Великому Кобзарю.

На завершення заходу до присутніх звернувся перший заступник міського голови Святослав Кравчук, який подякував усім, хто прийшов вшанувати пам'ять Тараса Шевченка. Він зауважив, що нині наша держава, наш народ переживає нелегкі часи. «Однак, я впевнений, що пророчі слова Тараса Шевченка про те, що Україна є і буде, збудуться», – наголосив він.

Святослав Кравчук зауважив: «Напевно Шевченко - це та постать, яка ніколи не буде вивчена до кінця. Нині він і його особистість дуже актуальна. Ті події, які відбуваються в Україні, дають можливість кожній людині відчути себе українцем, відкрити Кобзар і почитати його. Я думаю, що у творчості Шевченка ми знайдемо відповідь на усі питання, які ставимо перед собою і світові події ставлять перед українським народом».

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: На Івано-Франківщині за ...

КОМЕНТАРІ