У Тернополі день народження Кобзаря відзначили кількатисячним віче

У Тернополі день народження Кобзаря відзначили кількатисячним віче

11.03.14 13:17 0 291
Тарас Шевченко – революціонер, повстанець і будівничий. Таким він був 2 століття тому, такими мають бути і сучасні українці. Переконаний голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк. Про це він заявив на кількатисячному віче з нагоди 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

«Зараз наша спільна відповідальність і завдання – єднання України. Нам потрібно бути революціонерами, яким був Тарас Шевченко. Ми не маємо права на кріпосний лад, на рабство, приниження. Ми маємо бути вільними у своїй державі. Шевченко – був повстанцем. Ми теж маємо брати з нього приклад і не йти на компроміси. Ми маємо рухатися спільно вперед. Тарас був будівничим. Він заклав фундамент, тепер нам треба звести стіни новітньої української держави, тої держави, в якій ми відчуватимемо себе вільними», - заявив керівник області Олег Сиротюк.

Голова Тернопільської ОДА переконаний, у ці березневі дні потрібно не просто читати твори Кобзаря, а намагатися зрозуміти, що хотів він донести до нашого часу.

«Рік тому, тут у Тернополі, на Театральному майдані, тернополяни присягали собі, що 200-річчя Генія ми зустрінемо у вільній державі. ми згадуємо ту присягу і бачимо нашу державу – мільйони українців силою свого духу, жертовністю, відданістю вибороли собі, у 21 столітті, на 23 році Незалежності, право на свою українську державу, про яку мріяли покоління. Це мрія - не лише відповідальність і посвята нашому Генію Тарасу Шевченку – це країна про яку мріяли наші батьки, які багато років жили в умовах радянської імперії, української держави, але не з українською владою. Це мрія мільйонів: дідів і прадідів і тих нащадків, які відстоювали вільну країну на майданах. Не так авно, будучи в Києві і, йдучи тепер вулицею Небесної сотні задаєш собі питання – вони відали життя, я залишився живий. Як я маю далі жити, діяти, щоб не підвести тих, хто віддав життя? І це запитання має ставити собі кожен», - говорить очільник області.

Керівник Тернопільщини закликав спільно будувати сильну державу та область. Олег Сиротюк вірить в успіх України та успіх її громадян, які гордо говоритимуть на весь світ, що вони українці.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У Севастополі до дня ...

КОМЕНТАРІ