«Стежками Тараса Шевченка по Тернопільщині»

«Стежками Тараса Шевченка по Тернопільщині»

11.03.14 13:10 0 311
За сприянням управління з питань туризму та курортів Тернопільської облдержадміністрації відбувся прес-тур «Стежками Тараса Шевченка по Тернопільщині», присвячений святкуванню 200-річчя від дня народження Кобзаря.

У прес-турі взяли участь представники всеукраїнських та місцевих ЗМІ. Туристичний маршрут охопив Кременецький та Збаразький райони області. Учасники відвідали місця, пов’язані з перебуванням Тараса Шевченка на Тернопільщині, зокрема Почаїв, де Кобзар змалював історичні та архітектурні пам’ятки краю, виконав чотири акварельні малюнки різноманітних видів Свято-Успенської Лаври, зробив кілька замальовок, записав три народні пісні, а почуті розповіді про гайдамацький рух поклав в основу повісті «Варнак» та однойменної поеми.

Окрім Свято-Успенської Лаври, де у жовтні 1846 року по завданню Археологічної комісії перебував Тарас Шевченко, журналісти відвідали Почаївський історико-художній музей. Директор музею Алла Алімова ознайомила з виставкою «Тарас Шевченко і Почаїв».

У Кременеці представники ЗМІ мали змогу ознайомитись з експозицією у залі, присвяченій Кобзарю та послухати розповідь директора Кременецького краєзнавчого музею Ольги Данилюк, а також відвідали обласний гуманітарний педагогічний інститут ім. Т.Г.Шевченка.

Цікаву та насичену екскурсію про перебування Тараса Шевченка у Почаєві, Кременці провів начальник відділу промоції району та аналітично-гуманітарних програм виконавчого апарату Кременецької районної ради Микола Матвіюк.

Учасники прес-туру зустрілися з головою Кременецької районної ради Андрієм Смаглюком та начальником відділу культури, туризму, національностей та релігій Кременецької районної державної адміністрації Ларисою Антонюк, які розповіли про перспективи розвитку туризму та заплановані туристичні заходи на 2014 рік.

Завершився прес-тур у Вишнівецькому палаці, де у жовтні-листопаді 1846 року, під час етнографічної експедиції, Тарас Шевченко працював з матеріалами місцевої бібліотеки, вивчав іконостаси церков та спілкувався з місцевими жителями. Тематичну екскурсію про перебування Кобзаря у Вишнівці провів науковий співробітник НЗ «Замки Тернопілля» Микола Кибалюк.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Шевченкове віче у ...
Наступна новина: Джемільов: Між російськими ...

КОМЕНТАРІ