Інформаційний корпункт підтримки ВМС України: хроніка подій 10-11 березня

Інформаційний корпункт підтримки ВМС України: хроніка подій 10-11 березня

12.03.14 08:34 0 749
З телефонних повідомлень джерел у Криму Тернопільського громадського інформаційного корпункту підтримки ВМС ЗС України, станом на ніч 10-11 березня невідомою залишається доля таких журналістів і громадських активістів: Олени Максименко, Євгена Рахно, Катерини Бутко, Олекспндри Рязанцевої, Андрія Щекуна, Ігора Кірющенко. Як свідчать перехоплені радіопереговори «невідомих» сил, на журналістів і активістів ведеться системне сплановане полювання.

За інформацією начальника госпіталя ВМС ЗС України у місті Сімферополь Євгена Півовара, госпіталь захоплено силами «самооборони» Криму. За повідомленнями Миколи Литвиненко з частини, що розташована у Новофедоровці, на аеродромі ВМС ЗС України триває протистояння. Сили «самооборони» і «невідомі» спецназівці порушують лінії зв?язку і комунікації, захоплюють взлітно-посадкову смугу аеродрому.

Зі штабу Севастопольської військово-морської бази один з попередніх командирів протичовнового корвета «Тернопіль» Георгій Бреєв телефоном повідомив, що триває блокування штабу. На кожному КПП його здійснюють від 10 до 15 чоловік «самооборони» проросійських кримських сил.

За телефонним повідомленням командира протичовнового корвета «Тернопіль», капітана 3 рангу Максима Ємельяненка, ситуація в зоні базування корвета у заблокованій Севастольській гавані залишилася без змін. Екіпаж корвета, як і екіпажі інших заблокованих українських кораблів, несуть службу у штатному режимі і готові до оборони.

Аналізуючи суспільно-політичну та військову інформацію, як військовий історик і журналіст хотів би згрупувати повідомлення у політичні і військові. З політичних найважливішими є заяви керівництва США і Великобританії про невизнання результатів референдуму 16 березня, який планує провести кримська влада, що вже зараз діє за межею легітимності, а також можливість підписання Україною асоціації з ЄС найближчим часом. З військових повідомлень важливими, в першу чергу, є: висловлювання голови комітету начальників штабів США Мартіна Демпсі про можливість силової підтримки партнерів по НАТО у центральній Європі, зауваження провідного в минулому політика США Діка Чейні, що нинішній адміністрації Білого Дому не слід відкидати можливості участі США у військових діях на території України як гаранта Будапештського меморандуму. Початок патрулювання авіакомплексів радіоелектронної розвідки і наведення НАТО системи AWACS з території Польщі та Румунії сприятиме тому, що розгортання російських сил поблизу кордонів України і в Криму буде під більшим контролем. Початок військово-морських навчань у Чорному морі, у яких бере участь американський ракетний есмінець USS Truxtun (DDG-103), 1 болгарський, 3 румунських бойових кораблі, також сприятиме кращому інформуванню командування НАТО про оперативну обстановку у цьому секторі. Підсилено спостереження і додатковими силами НАТО ВПС Прибалтійських держав. Окрім цього наблизилася до Чорного моря авіаносна група кораблів зі складу 6-го флоту США на чолі з ударним авіаносцем USS George H. W. Bush (CVN-77). У групу також ще входять 17 бойових кораблів і 3 субмарини. Авіакрило авіаносця має на озброєнні ескадрильї, в які входять одні з кращих у світі літаки у своєму класі F-22 Raptors. Екіпаж авіаносця має хорошу підготовку, адже на палубу саме цього корабля вперше в історії сів пезпілотник X-47 Stealth.

Та ці військові і політичні фактори не знімають з нашого військового і політичного керівництва нагальної потреби прийняття більш рішучих дій для врегулювання ситуації в Автономній Республіці Крим.

Ігор Крочак, військовий історик, один з авторів книги «Протичовновий корвет Тернопіль», член Національної Спілки Журналістів України, Спілки Офіцерів України

Про це повідомили у прес-службі Тернопільської облради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львівській області ...
Наступна новина: У Луцьку оголосять конкурс ...

КОМЕНТАРІ