На Тернопіллі порушення правил монтажу та експлуатації електромережі й електричних приладів - є однією з основних причин виникнення пожеж

На Тернопіллі порушення правил монтажу та експлуатації електромережі й електричних приладів - є однією з основних причин виникнення пожеж

14.03.14 18:01 0 560
Управління ДСНС у Тернопільській області стурбоване ситуацією з пожежами та випадками загибелі на них людей. З 2014 року на Тернопільщині виникли 143 пожежі, де загинула 21 особа, завдано матеріальних збитків на суму понад 2 мільйони гривень.

Однією з найбільш поширених причин пожеж є порушення правил монтажу та експлуатації електромережі й електричних приладів. Лише за 2 місяці поточного року це призвело до виникнення 51 пожежі, що на 16% більше, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Якщо в одну розетку включити декілька побутових приладів водночас – виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, а ізоляція спалахнути. В більшості випадків у місцях короткого замикання знаходяться горючі матеріали і конструкції, які миттю займаються. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть порушити ізоляцію.

Значну пожежну небезпеку становлять також електричні лампи розжарювання, оскільки поверхня скляної колби може нагріватися до температури 550°С. До небезпечних наслідків може призвести й незадовільний контакт цоколя лампи з пружиною патрона. У цьому випадку патрон сильно нагрівається, що призводить до пересихання ізоляції проводів, втрати ними ізоляційних властивостей і, як наслідок, короткого замикання.

Шановні громадяни будьте обережні, дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки, не наражайте своє життя та майно на небезпеку! Памятайте та неухильно дотримуйтесь сновних запобіжних заходів і правил пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті:

- нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;

- забороняється залишати прилади, що ввімкнені в електромережу, без нагляду;

- забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

- забороняється використовувати саморобні плавкі вставки та запобіжники;

- небезпечно з’єднувати електропроводи в скрутку;

- необхідно стежити за щільністю контактів в місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою, тощо;

- небезпечно замінювати запобіжники, що перегоріли, в телевізорах, приймачах і інших побутових приладах на саморобні;

- забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: 9530 абітурієнтів із ...
Наступна новина: Львівщина: «Для запобігання ...

КОМЕНТАРІ