В Луцьку рятувальники попереджають - випалювання сухої трави небезпечне для життя та здоров’я

В Луцьку рятувальники попереджають - випалювання сухої трави небезпечне для життя та здоров’я

15.03.14 19:36 0 728
З настанням теплої та сухої погоди часто доводиться бачити, як люди спалюють листя, гілки дерев та інше сміття біля житлових будинків, на присадибних ділянках, городах, дачах. Виникає небезпека пожежі. Залишене без нагляду вогнище, при наявності вітру та легкозаймистих матеріалів, в лічені хвилини може стати господарем у вашій оселі.

Варто відзначити, що під час виїзду на гасіння посуші численних матеріальних втрат зазнає рятувальна служба. Адже кожен виїзд за сигналом «тривога» - це чималі затрати людських ресурсів, а також колосальні витрати пального. Також не всі знають, якої шкоди завдає здоров’ю людини та довкіллю таке невинне багаття. Надмірна кількість продуктів горіння, що виділяється в повітря при спалюванні сухої трави призводить до загострення хронічних та серцево-судинних хвороб, підвищення тиску і поганого самопочуття.

Варто також пам’ятати, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, а також інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а також невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Крім того відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу караються штрафом від трьохсот до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років.

Отже, рятувальники Луцького міськрайонного відділу управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Волинській області звертаються до всіх мешканців краю з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки у поводженні з відкритим вогнем, не спалювати суху траву та залишки рослинності, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди оточуючим та довкіллю.

Луцький міськрайонний відділ управління Державної служби

з надзвичайних ситуацій України у Волинській області

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
1 (голосів: 1)
Попередня новина: Чернігів: Програма ...
Наступна новина: На російському фондовому ...

КОМЕНТАРІ