Інформаційний корпункт підтримки ВМС України: хроніка подій 13 березня

Інформаційний корпункт підтримки ВМС України: хроніка подій 13 березня

15.03.14 21:19 0 703
Станом на вечір 13 березня 2014 року за телефонним повідомленням командира протичовнового корвета «Тернопіль», капітана 3 рангу Максима Ємельяненка, ситуація в зоні базування корвета у заблокованій Севастопольській гавані залишилася без змін. Судно-буксир, що блокує корвет, стоїть на тому самому місці, козаків місцевої «самооборони» в районі причалу не видно. Командир і екіпаж корабля дякують громаді Тернопілля за моральну підтримку не тільки команді протичовнового корвета «Тернопіль», а й усім кораблям українських ВМС ЗС України.

За телефонними повідомленнями джерел Тернопільського громадського інформаційного корпункту підтримки ВМС ЗС України, досі невідома доля Андрія Щекуна і Анатолія Ковальського, які пропали в Криму.

Російські військові зажадали від радіотехнічного батальйону на Ай-Петрі вимкнути апаратуру і перейти під їх охорону, повідомив заступник командира з’єднання з виховної та соціально-психологічної роботи підполковник Віталій Онищенко. Наш офіцер повідомляє, що минулої ночі периметр території батальйону оточили майже 40 російських військовослужбовців. “У ході переговорів командир російського підрозділу спеціального призначення заявив, що нібито спецслужби України готують провокації щодо українських військових і саме росіяни уповноважені гарантувати безпеку українцям від таких загроз”, – зазначив Віталій Онищенко. Також повідомляється, що російські військовослужбовці вимагали вимкнути апаратуру контролю повітряного простору, а також припинити будь-яку діяльність. Всі вимоги спецназівців були відхилені, батальйон продовжує нести службу, згідно з поставленим завданням командування.

Раніше керівник прес-центру Міноборони в Криму Владислав Селезньов повідомив, що командний пункт і локаційні станції радіотехнічного батальйону на Ай-Петрі охороняють автоматники РФ. Українські військовослужбовці перебувають на адміністративній території і контролюють наявну зброю. У середу російські військові, які заблокували українську військову частину в Бахчисараї, заявили, що вони нібито будуть захищати українських військових від “провокацій Правого сектора”.

Ігор Крочак, військовий історик, один з авторів книги «Протичовновий корвет Тернопіль», член Національної Спілки Журналістів України, Спілки Офіцерів України

Про це повідомили у прес-службі Тернопільської облради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Допомога тральщику ...
Наступна новина: «Золотий» старт луцьких ...

КОМЕНТАРІ