Етнічні українці у Росії зазнають утисків, – голова УВКР

Етнічні українці у Росії зазнають утисків, – голова УВКР

16.03.14 14:59 0 721
Етнічні українці в Росії, яких за офіційними даними налічується близько двох мільйонів, зазнають утисків своїх прав.

Про це під час круглого столу на тему «Становище українців у Росії» повідомив голова Української всесвітньої координаційної ради (УВКР) Михайло Ратушний.

«За офіційним переписом населення 2010 року, близько двох мільйонів громадян заявили, що вони є українцями за походженням. Хоча ми знаємо, що ситуація складається так, що бути українцем у Росії не те, що невигідно, а досить часто небезпечно. Тому насправді таких людей набагато більше. Вважаємо, що цифра близько 4-5 млн є абсолютно реальною», – цитує Михайла Ратушного «Укрінформ».

«При цьому в Російській Федерації немає жодної української школи, дитячого садка, можливості отримувати інформацію через українські телеканали, радіостанції, немає повноцінної федеральної газети чи іншого друкованого видання. Більше того, в Росії немає федеральної організації, яка б представляла інтереси української меншини», – додав голова УВКР.

Михайло Ратушний наголосив, що українців у Росії фактично позбавили гарантованих і російським, і міжнародним законодавством прав етнічних меншин.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Вища ліга (жінки). ...

КОМЕНТАРІ