В Ужгороді "Свобода" вшанувала 75-річчя Карпатської України смолоскипним маршем

В Ужгороді "Свобода" вшанувала 75-річчя Карпатської України смолоскипним маршем

19.03.14 08:49 0 530
В суботу, 15 березня 2014 року, Ужгородська міська організація ВО "Свобода" та молодіжна організація "Сокіл" урочисто віддали шану героям Карпатської України пройшовши смолоскипним маршем вулицями міста та відкриттям меморіальної плити під майбутній пам'ятник "Борцям за волю України".

75 років минуло з моменту створення незалежної держави Карпатська Україна. Увесь цей час тримається в пам'яті земляків героїчний чин січових стрільців – оборонців суверенності молодої країни. Карпатська Україна проіснувала недовго, проте показала всьому українству можливість консолідованими силами вибороти незалежність для всієї країни. Власним прикладом січовики показали національний дух та проявили єдність у світлій боротьбі за свободу. Конституцією було передбачено подальше об'єднання з вільною Україною. Для захисту державної незалежності і боротьби з угорськими та польськими терористичними формуваннями було створено збройні сили Карпатської України – Організацію Народної Оборони "Карпатська Січ", велику допомогу в створенні якої надала Організація Українських Націоналістів. Проблема тероризму, як з боку поляків, так і угорців, була великою – навіть перекривалися кордони з Угорщиною та Польщею. Влада неодноразово посилала ноти протесту, але офіційні Варшава та Будапешт їх відверто ігнорували.

Про безкомпромісні національно-визвольні змагання пам'ятаємо і понині. В честь річниці проголошення незалежності Карпатської України було відслужено панахиду за загиблими героями поблизу пам'ятної плити, яка напередодні була встановлена членами ВО "Свобода" і МГО "Сокіл". Також юні "соколята" організували смолоскипний марш вулицями Ужгорода. Грандіозною ходою націоналісті під вигуки "Наша земля! – Наші герої!", "Слава Україні! –Героям слава!" підійшли до пам'ятника та віддали шану Августину Волошину, першому і єдиному президенту молодої держави, після чого, разом із ужгородцями, що приєдналися до заходу, попрямували до братньої могили січовиків, де відправив молебень владика Кирил, єпископ Ужгородський і Закарпатський.

"Багато хто з ненависників-українофобів намагається насадити думку про те, що на Закарпатті немає українців, що ми – окрема нація. Наша організація неодноразово спростовувала цю маячню і всілякими методами не допускає проявів сепаратизму на Закарпатті. Карпатські січовики ж ділом показали свою відданість Україні, кров'ю окропили національну ідею свободи. Завдяки полеглим героям ми впевнені в тому, що ми – українці, що в нас б'ється гаряче серце, яке палко любить Україну. Дорогою ціною вони заплатили за наше майбутнє у незалежній Україні, тож ми будемо пам'ятати їх чин", – так прокоментував акцію голова Ужгородської міської організації ВО "Свобода" Томаш Лелекач.

Загасили смолоскипи, але не згас вогонь боротьби в їхніх серцях. Свободівці свідомі того, що їм творити майбутнє нації.

Про це повідомили в прес-службі Закарпатської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Прикарпатті надають ...
Наступна новина: В Луцьку жага швидкості

КОМЕНТАРІ