Так, під час спалювання сухостою, розводять багаття поблизу лісових масивів,торфовищ що може призвести до виникнення великих пожеж. З метою попередження трагедій представники Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій постійно проводять профілактичну роботу серед населення.
Так, 17 березня 2014 року в актовому залі Управління ДСНС в області відбулась нарада по обговоренню питання виникнення пожеж в екосистемах області, в якій взяли участь працівники лісового господарства, міліції, державної екологічної інспекції та працівники Управління ДСНС в області.
Заступник начальника У ДСНС України у Тернопільській області Борис Береза зазначив, що тільки за період з 12.03. по 15.03.2014 на території області зареєстровано 35 випадків горіння сухої трави загальною площею понад 20 га., якими завдано державі збитків понад 200 тис. грн. Під час ліквідації даних пожеж завдяки злагодженим діям не допущено перекидання полум’я на лісосмуги, торфовища. У загальному протягом останніх 3 років зареєстровано 423 випадки горіння сухої трави. Інколи дані загорання вдається локалізувати на невеликих площах, але бувають випадки, коли пожежа поширюється на десятки гектарів.
Резонансний випадок трапився минулого року на території Національного природного парку «Кременецькі гори» поблизу с. Куликів Кременецького району. Внаслідок пожежі вогнем знищено рештки вирубки лісу та хвойної лісової підстилки на площі майже 2 га. На ліквідацію даної пожежі було залучено майже 100 чоловік особового складу та 8 одиниць пожежно-рятувальної техніки.
Також на нараді обговорювалось питання щодо організації спільних рейдів по запобіганню пожежам в лісах, на торфовищах, сільськогосподарських угіддях та територіях сільських, селищних та міських рад, у весняно-літній пожежонебезпечний період 2014 року.
Перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в Тернопільській області Юрій Рослий зазначив, що працівниками екологічної інспекції за самовільне випалювання рослинності або її залишків, згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу на громадян від 170 до 340 грн., на посадових осіб – від 850 до 1190 грн. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн., і на посадових осіб – від 1190 до 1700 грн.
Окрім цього, у разі спричинення тяжких наслідків, передбачена відповідальність за ст. 245 Кримінального Кодексу України, згідно якої за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом – передбачено накладення штрафу на громадян від 5100 до 8500 грн., або обмеження волі на строк від 2 до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин, або інші тяжкі наслідки – карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
У свою чергу, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління громадської безпеки У МВС України в Тернопільській області Олександр Роспутній зазначив, що працівниками органів внутрішніх справ за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів передбачене адміністративне стягнення за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (у тому числі за спалювання рештків рослинності та сміття на присадибних ділянках). На порушників накладається штраф: на громадян від 340 до 1360 грн., на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 грн.
Окрім того, відносно винної особи буде відкрито кримінальне провадження за ст. 270 Кримінального Кодексу України «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки». Якщо пожежею заподіяно шкоду здоров'ю людей або майнову шкоду у великому розмірі, то передбачено покарання у вигляді штрафу від 850 до 2040 грн. або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років. Те саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі, або інші тяжкі наслідки, - карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років.
На завершення наради начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області Євген Лукавий акцентував увагу усіх присутніх на важливості партнерської співпраці між представниками лісового господарства, державної екологічної інспекції, міліції та працівників Управління ДСНС в області з питання виникнення пожеж і надзвичайних ситуацій та залучення до даного напрямку Облавтодор та Управління товариства мисливців та рибалок. Адже, така взаємодія не лише допоможе рятувальникам у виконанні їх завдань, а й сприятиме захисту життя і здоров’я людей, їх майна та цілісності екосистем.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Хмельниччині сільський ...
Наступна новина: Едуардо готується залишити ...