В Закарпатській області у Соймах поблизу Міжгір'я свободівці вшанували поручника Карпатської Січі Федора Тацинця та інших карпатських січовиків

В Закарпатській області у Соймах поблизу Міжгір'я свободівці вшанували поручника Карпатської Січі Федора Тацинця та інших карпатських січовиків

20.03.14 08:45 0 743
16 березня 2014 року Міжгірська районна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода", яку очолює Василь Баран, з молодіжною організацією "Сокіл" на батьківщині Президента Карпатської України Августина Волошина вшанували карпатських січовиків, загиблих в обороні держави.

У селі Сойми, що межує із Міжгір'ям, біля символічного пам'ятного знака та меморіальної дошки поручнику Карпатської Січі Федору Тацинцю (1912–1939) із села Келечин та іншим невідомим січовикам, розстріляним недалеко в лісі 20 березня 1939 року, відправили панахиду. Молитву здійснили владика Кирило УПЦ КП, єпископ Закарпатський і Ужгородський, та греко-католицький священик о. Василь Мандзюк.

Громадськість села також долучилася до вшанувань видатного земляка та загиблих героїв Карпатської України. "Це місце роками було не означене як символ карпатським січовикам, яких стратили недалеко в лісі. Патріоти Верховини давно встановила ці могутні камені на їх честь, а Закарпатська "Свобода" два роки тому встановила меморіальну дошку, щоб громада і туристі краю знали про ці події. Федір Тацинець – важлива постать в українській історії Закарпаття. Його місія розпочалася студентом третього курсу Ужгородської вчительської семінарії, коли виконував завдання ОУН під керівництвом Стефанії Новаківськоїі – 1 червня 1930 року здійснив невдалий напад на москвофіла Сабова. Український рух на Закарпатті був дуже слабкий, але цей факт засвідчив, що українці Підкарпатської Русі готові боротися за свою державність. Після трьох років тюрми він не міг працювати вчителем, бо не завершив навчання, а займався справами "Просвіти" у рідному селі за дорученням Августина Волошина. Коли настав час побудови Карпатської України, став до лав Карпатської Січі. Він свідомо пішов на смерть після так званої "угорської амністії", хоча міг утекти по дорозі до Соймів, куди його везли жандарми з батьківської хати". – Розповіла під час спогадів про січовиків Ірина Гармасій, заступник голови Закарпатської ОО ВО "Свобода" з питань національної пам'яти.

Слід зазначити, що минулого року меморіальну дошку на честь січовика "Свобода" встановила на родинному будинку в с. Келечин, де проживає його племінник, і встановила точну дату народження.

Того дня Закарпатська обласна організація ВО "Свобода" на чолі з Олегом Куцином в с. Келечин вшанувала пам'ять о. Августина Волошина з нагоди 140-річчя від дня його народження 17 березня 1874 року. А в Міжгір'ї до пам'ятника Василю Гренажі-Донському – письменнику, редактору газети "Нова Свобода" (1939) та активному учаснику Карпатської України, поклали квіти і також вшанували спогадами з його життя. "Василь Гренджа-Донський і Федір Тацинець – мої земляки. Останній – родич по маминій лінії. Я був ще хлопчиськом, як дещо розповідали про нього. Мені іноді навіть трохи соромно з того, які ми були несвідомі власної історії. Це я для молоді, яку застерігаю від невігластва", – зазначив уродженець Верховини Микола Бундзяк, голова Мукачівської міської організації ВО "Свобода".

Насамкінець вшанувань 75-річчя Карпатської України свободівці вклонилися Кобзарю, поклали квіти до памятника Тарасові Шевченку з нагоди 200-ліття від дня його народження.

Про це повідомили в прес-службі Закарпатської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Працівники Держслужби ...

КОМЕНТАРІ