Хмельниччина: 1000-й випускник навчального пункту отримав професію «Пожежний-рятувальник»

Хмельниччина: 1000-й випускник навчального пункту отримав професію «Пожежний-рятувальник»

22.03.14 13:08 0 355
20 березня на базі навчального пункту Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області відбувся випуск 34-х слухачів, що пройшли професійно-технічне навчання і отримали професію «Пожежний-рятувальник».

Професійно-технічне навчання проводилося за 556-годинною програмою. Загальний курс підготовки майбутнього пожежного-рятувальника складався з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки. Слухачі опановували такі навчальні предмети, як «Пожежна та аварійно-рятувальна техніка», «Пожежна тактика і тактика дій підрозділів при ліквідації надзвичайних ситуацій», «Газодимозахисна служба», «Охорона праці», «Спеціальна фізична підготовка» та інші.

Під час проведення теоретичних занять майбутні рятувальники ознайомилися з основними положеннями законодавчих актів, які регламентують діяльність пожежно-рятувальних підрозділів, а також порядком організації внутрішньої, гарнізонної та караульної служб. Особлива увага приділялася практичному навчанню-ознайомленню із різними видами сучасної пожежної техніки та обладнання. Слухачі опанували порядок дій на пожежі, набули первинних практичних навичок роботи з насосними установками, ознайомились із способами забору та подачі вогнегасних речовин, а також працювали з пожежним та спеціальним устаткуванням, яким обладнано пожежно-рятувальний транспортний засіб, набули вмінь проводити рятування потерпілих за допомогою рятувальної мотузки, проводити деблокацію потерпілих під час дорожньо-транспортних пригод.

Під час проходження виробничої практики вони закріпили отримані знання, після чого успішно склали Державну кваліфікаційну атестацію.

Згідно проведеного статистичного аналізу з 2000 року по 2005 рік навчальним пунктом було випущено 15 груп у загальній кількості 405 чоловік за професією «пожежний-респіраторник». В 2005 році професію «пожежний-респіраторник» перекваліфікували у професію «пожежний-рятувальник». З 2005 року по 2014 рік навчальним пунктом було випущено ще 28 груп у загальній кількості 600 чоловік. Тобто загалом за даною професією було навчено 1005 чоловік. Отже, навчальний пункт випустив свого 1000-го випускника за професією «пожежний-рятувальник».

В урочистій обстановці молодим фахівцям вручили свідоцтва державного зразка, що дають право працювати у підрозділах пожежно-рятувальної служби області.

Привітав випускників із успішним завершенням навчання начальник управління персоналу полковник служби цивільного захисту Олег Донець та побажав молодим рятувальникам наснаги, успіхів у нелегкій, але почесній справі. Начальник Центру полковник служби цивільного захисту Анатолій Закреницький та начальник навчального пункту Центру Олександр Дужицький приєдналися до привітань та побажали, щоб отримані протягом навчання знання і набуті навички допомогли сумлінно виконувати службові обов’язки. За доброю традицією усіх випускників благословив священнослужитель.

Навчально-методичний центр цивільного захисту та

безпеки життєдіяльності Хмельницької області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Івано-Франківській ...
Наступна новина: На Тернопіллі на вулиці ...

КОМЕНТАРІ