Зловмисника, який пограбував 22-річного франківця, було затримано через кілька годин

Зловмисника, який пограбував 22-річного франківця, було затримано через кілька годин

22.03.14 10:09 0 697
Учора до чергової частини Івано-Франківського міськвідділу міліції звернувся житель обласного центу, який повідомив про пограбування. Хлопець розповів, що на одній із вулиць міста зловмисник заволодів його мобільником.

Наряд міліції, який перебував поряд з місцем вчинення злочину, негайно направився за вказаною адресою. В дворі багатоповерхівки правоохоронці помітили особу, за описами потерпілого схожу на зловмисника. Як тільки патрульна машина наблизилася ближче, невідомий почав втікати. За декілька хвилин 33-річного місцевого жителя було затримано. Для встановлення обставин події зловмисника було доставлено до міськвідділу міліції. Слідчому чоловік зізнався у вчиненні грабежу. Він розповів, що ніде не працював, грошей не було, а жити за щось потрібно.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за вчинення кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 186 (грабіж) Кримінального кодексу України, санкцією якої передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до чотирьох років.

Правоохоронці вкотре нагадують громадянам дотримуватись заходів безпеки та дають поради, як не стати жертвою грабіжників:

• Пам’ятайте, вуличні грабіжники ретельно вибирають свою жертву й часто стежать за нею. Саме тоді, коли ризик піддатися нападу вам здається мінімальним, вони стрімко і зухвало діють.

• У вечірній час, за можливості, зустрічайте своїх близьких (особливо жінок, підлітків і людей похилого віку) на зупинках громадського транспорту та проводжайте їх у разі від’їзду.

• Ідіть додому освітленими та людними вулицями, не вибираючи для скорочення шляху дворів чи темних провулків.

• Якщо ви після свята виходите збадьорені і хочете пройтися вулицями нічного міста, краще перенесіть цю прогулянку на інший день. А додому, якщо вже пізній час, безпечніше повертатися в таксі.

• Якщо в темний час добив безлюдному місці у вас просять закурити – будьте готові до можливого нападу. Таке прохання часто буває лише способом приспати увагу.

• Ставтесь з недовірою до незнайомця, який просить у вас на вулиці грошову банкноту. Можливо, це трюк, щоб довідатися про вміст вашого гаманця.

• Якщо ви чуєте, що вас переслідують, різко поверніться. Грабіжник, що збирається вихопити вашу сумку (пакет, шапку), майже завжди розраховує на те, що жертва зможе побачити його тільки зі спини, коли він тікатиме. Коли ж ви побачите його обличчя, це може істотно послабити агресивні наміри нападника.

• Якщо по переду себе ви помітили людей, які викликають побоювання, краще одразу перейдіть на інший бік вулиці або змініть маршрут та знайдіть безпечне людне місце. Якщо ж ви вирішите бігти, то робіть це якнайшвидше, і кличте при цьому на порятунок. Завжди носіть із собою свисток або кишенькову сирену.

• Пізно в вечері жінкам не варто привертати увагу сторонніх осіб до своїх прикрас. Їх краще сховати під одягом або взагалі зняти. Також не рекомендується носить гроші й коштовності в сумочці. Покладіть їх у внутрішню кишеню одягу.

• У разі зняття грошей з банкомату будьте пильні, звертайте увагу на те, щоб за вами не хто не спостерігав. Не перераховуйте гроші на вулиці.

• Ніколи не показуйте привселюдно, що маєте при собі багато грошей. Тримайте у різних місцях великі та дрібні купюри.

• У транспорту не стійте біля дверей, оскільки у вас з рук можуть вихопити сумку хто-небудь з пасажирів, що виходять.

• Якщо вам потрібно перевезти велику суму грошей, то краще витратитися на таксі чи попросити друзів або родичів відвезти вас у потрібне місце.

• У разі нападу на вас у ліфті, намагайтеся натиснути кнопку „виклик диспетчера”: у працівників комунальних служб є можливість визначити місцезнаходження ліфта й викликати міліцію.

• Якщо така біда загрожує комусь із вас то, не гаючи часу телефонуйте на „02”. За кілька хвилин наряд міліції прибуде на місце і з’ясує прикмети грабіжника та напрямок, у якому вони втекли. Запізнілий дзвінок значно знижує шанси затримати злочинців та повернути ваші речі.

• Не будьте байдужими, якщо з кимось на ваших очах сталося таке нещастя. Допомагайте іншим – допоможуть і вам.

СЗГ УМВС України

в Івано-Франківській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Здобутки кременецьких ...
Наступна новина: ОБСЄ починає в Україні ...

КОМЕНТАРІ