Музейна спадщина Прикарпаття в надійних руках працівників ДСО

Музейна спадщина Прикарпаття в надійних руках працівників ДСО

22.03.14 12:24 0 353
Незважаючи на нелегкий час для нашої країни ми повинні належно ставитися до спадщини нашого краю.

В Івано-Франківській областi знаходяться 8 державних музеїв та заповiдникiв. Належне місце приділяється Івано-Франківському краєзнавчому музею - це найбільше зібрання пам'яток з історії, етнографії і культури в цілому - Прикарпаття.

Музей створено 1940 року. Від 1958 року заклад розміщується в будівлі Івано-Франківської ратуші у самому центрі міста. Тут працювали відділи: історичний, природничий, народної творчості та книгозбірня.

Музейні фонди налічували 15500 одиниць збереження, куди ввійшли збірки Покутського музею, музею Гуцульщини в Жаб’є та окремі приватні колекції. В роки ІІ Світової війни значна частина музейних збірок були евакуйовані на схід і назад не повернулися.

Протягом 1941–1944 рр. частина музейних збірок, яка залишилася, була пограбована. 01.08.1944 р. музей відновив свою роботу. У 1959 р. після капітального ремонту міської ратуші тут була відкрита нова музейна експозиція.

музей є визначним науковим культурно-освітнім закладом Прикарпаття.

Працюють експозиційні відділи: природи; історії; народного мистецтва; археології. Відділ природи знайомить з біотичним різноманіття Прикарпаття. Окрасою відділу історії є колекція археологічних пам’яток доби Київської Русі і Галицько-Волинської держави. Надзвичайно цікаві знахідки з розкопок Княжого Галича. В експозиції представлена багата колекція зброї та стародруків. У відділі народного мистецтва експонуються речі народного побуту, одягу, вироби декоративно-ужиткового мистецтва. В експозиції музею також представлені ікони ХVII-XIX ст.

Щороку музей відвідує близько 140 тисяч осіб, проводиться понад двох тисяч екскурсій, організовується близько 40 виставок. Щороку музей організовує археологічні експедиції, проводить наукові конференції, випускає «Наукові записки» та іншу літературу. Здійснює методичне керівництво громадськими музеями.

І все це багатство потрібно цінувати і зберегти, тому не менш важливе місце для збереження пам’яток приділяється охороні. За браком коштів більшість музеїв не має охорони або сигналізації, заґратованих вікон тощо, а це обмежує збір цінних музейних предметів, організацію цікавих виставок та експозицій.

Під охороною Державної служби, саме краєзнавчий музей уже 20 років. В перші роки охорона була міліцейська, на сьогоднішній день – це цивільна охорона, але всі обов’язки, щодо збереження спадщини не зменшилися, а навпаки розширилися. Покращилося оснащення технічними засобами відеоспостереження, аудіо контролю, як автономної дії, так і підключенням до пульта централізованого спостереження.

Як відомо, в Україні все більше з’являється недержавних охоронних фірм, проте працівники УДСО здорової конкуренції не бояться, навпаки – вони вважають це явище нормальним та корисним, адже працювати за таких умов ще цікавіше: немає можливості розслаблятися ні на секунду, потрібно боротися за замовника і постійно вдосконалюватися.

Тому, для збереження музеїв Прикарпаття, керівництво Івано-Франківщини не задумуючись надає перевагу Державній службі охорони в Івано-Франківській області.

Марія Мельникович,

УДСО при УМВС України

в Івано-Франківській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Українці світу створять ...
Наступна новина: Володимир-Волинські ...

КОМЕНТАРІ