У багатьох країнах антибіотики використовують неправильно, – дослідження

У багатьох країнах антибіотики використовують неправильно, – дослідження

23.03.14 16:47 0 484
Всесвітня організація охорони здоров’я з’ясувала, що в Європейському регіоні, за винятком ЄС, поширене безконтрольне застосування антибіотиків. А це основний механізм, що порушує лікарську стійкість до патогенів.

Про це пише журнал The Lancet.

Зокрема, співробітники Університету Антверпена досліджували дані про використання антибіотиків у 2011 році у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Боснії та Герцеговині, Хорватії, Грузії, Косово, Киргизстані, Молдові, Чорногорії, Сербії, Таджикистані і Туреччині. У розрахунок бралися рецептурні і безрецептурні засоби.

Виявилося, що найбільше антибіотиків уживає населення Туреччини. Наприклад, тут кожен житель країни споживає утричі більше ліків, ніж житель Вірменії, де найменші обсяги використання антибіотиків.

Список популярних антибіотиків у Грузії і Туреччині очолює ко-амоксиклав. На цей засіб припадає 43% і 31% від загального споживання антибіотиків відповідно.

В Азербайджані дуже популярні ампіцилін і амоксіцилін (їх використовують у 55,9% випадків). У Сербії та Чорногорії переважно використовують препарати групи макролідів (15,8% і 19,5%). До речі, внутрівенно антибіотики вводять не лише у медзакладах.

Дослідження показало, що жителі цих країн часто застосовують протимікробні препарати, не порадившись з лікарем. Неконтрольоване застосування антибіотиків сприяє розвитку лікарської стійкості бактерій. Все це свідчить про необхідність створення жорсткої системи моніторингу.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Житомирській області ...
Наступна новина: У Криму мають намір ...

КОМЕНТАРІ