У Львівській області рятувальники спільно із місцевою владою та комунальними службами обговорили питання протипожежного захисту у весняно-літній пожежонебезпечний період

У Львівській області рятувальники спільно із місцевою владою та комунальними службами обговорили питання протипожежного захисту у весняно-літній пожежонебезпечний період

25.03.14 11:26 0 475
Днями відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, участь в якому прийняв заступник начальника управління запобігання надзвичайним ситуаціям – начальник відділу пожежної безпеки ГУ ДСНС України у Львівській області Орест Галонько.

На засіданні йшлося про посилення протипожежного захисту об’єктів і адміністративних територій Львівської міської ради у весняно-літній пожежонебезпечний період 2014 року. Представник ДСНС зазначив, що проблема полягає в тому, що внаслідок протиправних дій окремих посадових осіб та громадян, виникає загроза перекидання полум’я із сухої трави на сусідні будівлі, лісові масиви, можливе пошкодження ліній електропередач, газо- та нафтопроводів тощо. Через розповсюдження диму відбувається погіршення видимості на автошляхах, що створює загрозу виникнення ДТП. Для гасіння сухої рослинності необхідно залучати чималу кількість особового складу, аварійно-рятувальної техніки ДСНС України та витрачати велику кількість паливно-мастильних матеріалів.

Під час виступу Орест Галонько наголосив членам комісії та гостям, також і на проблемних питаннях забезпечення протипожежного захисту торфовищ: « Не краща ситуація виникла на торфовищах Львівщини. Досі не вирішено питання щодо очищення та заглиблення штучних озер, які використовуються з метою забезпечення достатньої кількості води для цілей пожежогасіння. Не проведено ремонт та очищення під’їзних шляхів пожежної техніки до водойм. Пожежні гідранти на території Рясне-1, с. Рясна-Руська, с. Білогорща не відремонтовані. Також, ми стурбовані тим, що меліоративні канали та інженерні споруди, які призначені для регулювання висоти рівня води, знаходяться в занедбаному стані. Ситуація ускладнюється й тим, що на більшості торфовищ утворено несанкціоновані звалища, на яких проводиться спалювання сміття».

Зі слів рятувальника стає очевидним, що такий стан протипожежного захисту, у випадку загоряння сухої трави чи торфів, призведе до масштабних пожеж, забруднення навколишнього середовища небезпечними продуктами горіння й погіршення екологічного стану загалом.

Аби стабілізувати екологічну ситуацію в регіоні, члени комісії затвердили комплексний план дій виконавчих органів Львівської міської ради та органів місцевого самоврядування щодо посилення протипожежного захисту у весняно-літній пожежонебезпечний період. План включає в себе такі заходи, як посилення та забезпечення контролю протипожежного захисту об’єктів і адміністративних територій, координацію дій виконавчих органів ЛМР та органів місцевого самоврядування щодо попередження виникнення пожеж, усунення причин, які сприяють виникненню пожеж.

Рятувальники Львівщини сподіваються, що комплекс організаційних, інженерно-технічних та управлінських заходів, у поєднанні з свідомістю кожного мешканця, сприятиме зменшенню кількості пожеж у екосистемах.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Волинська область: ...
Наступна новина: Біженцям з Криму погрожують ...

КОМЕНТАРІ