Для надання адресної допомоги кримчанам, які мешкають зараз на Львівщині, щомісяця необхідно приблизно 2,2 млн грн., – Ірина Сех

Для надання адресної допомоги кримчанам, які мешкають зараз на Львівщині, щомісяця необхідно приблизно 2,2 млн грн., – Ірина Сех

26.03.14 14:31 0 671
Львівська область сподівається на допомогу центральної влади, а також міжнародних організацій у забезпеченні потреб мешканців Криму, які тимчасово переселилися в наш регіон. Про це зазначила голова Львівської обласної державної адміністрації Ірина Сех з регіональним представником Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців Олдріхом Андрисеком, а також уповноваженим Меджлісу кримськотатарського народу у Львівській області Алі Бекаєвим. У зустрічі брав участь голова Львівської обласної ради Петро Колодій.

«Наразі ми даємо собі раду з допомогою добрих людей. Але за нашими підрахунками для надання адресної допомоги кримчанам, які проживають зараз на Львівщині, щомісяця необхідно приблизно 2,2 млн. грн. Це з врахуванням прожиткового мінімуму, середнього розміру пенсій», – сказала Ірина Сех.

Вона наголосила, що для Львівщини дуже важливий досвід ООН у роботи з переселеними особами, адже у нашому регіоні й надалі шукатимуть прихисток мешканці Криму. Зараз в області тимчасово перебувають вже 1200 кримчан, половина з яких – діти. Орієнтовно 80% прибулих – кримські татари, з них понад 70% – жінки та діти. 119 дітей навчається у школах Львова та області, одна дитина – в ліцеї ім. Героїв Крут, ще одна – в спеціалізованій школі для дітей з вадами слуху, 14 діток відвідують дошкільні установи.

«Маємо хороші новини. Сім’ї кримських татар збільшуються. 14 березня у Дрогобицькому пологовому будинку кримчанка народила дівчинку. Це третя дитина в їхній родині. Знову ж таки у Дрогобичі пологи приймали у ще однієї кримської татарки. 23 березня вона народила сьому дитину, хлопчика. І породіллі, і немовлята почуваються добре. За ними закріплені патронатні служби», – зауважила Ірин Сех.

Регіональний представник Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців Олдріх Андрисек подякував керівництву області за гостинність і швидку реакцію. «За нашими підрахунками на території всієї України шукають прихисток 3000 людей із АР Крим. У Львівській області – 1/3 цих людей. Зараз немає чіткої статистики, але ми знаємо, що не всі переїжджають офіційно і не всі ще переїхали, тому цифра буде більшою», – зазначив Олдріх Андрисек.

Також він наголосив, що вирішувати питання необхідно на центральному рівні. «Люди повинні отримати гарантії від держави, що майно, яке в них є в Криму, у них залишиться. Є багато речей, які повинна робити держава. Люди не можуть довго жити в санаторіях», – сказав Олдріх Андрисек.

Його слова підтвердив і представник Меджлісу кримськотатарського народу на Львівщині Алі Бекаєв. За його словами, про них турбуються, допомагають, але процес затягується. Починають з’являтися фінансові проблеми, та й неприємно створювати незручності тим, хто їх прийняв на Львівщині. «Ми повернемось у Крим, але зараз там небезпечно», – додав Алі Бекаєв.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Житомирщина: в області ...

КОМЕНТАРІ