У піст кожен має подумати, що може зробити, аби Україна дійсно воскресла, – священик

У піст кожен має подумати, що може зробити, аби Україна дійсно воскресла, – священик

27.03.14 11:04 0 703
Цьогоріч Великий піст припадає на час, коли в державі відбуваються тривожні події. Чи стане цей піст для нас інакшим, ніж завжди? Про піст як особисту революцію кожного, про особливе значення духовної боротьби в дорозі до Воскресіння та час духовного зцілення – у темі квітневого номеру журналу «Кана».

Про це інформує прес-служба видавництва «Свічадо».

У квітневому номері журналу – інтерв’ю із львівським священиком Василем Рудейком. В березні «Кана» вже публікувала інтерв’ю з ним, проте після тієї розмови отець знову поїхав до Києва і був там у трагічні дні 18–20 лютого. Цього разу він ділиться тим, що пережив тоді на Майдані. Також отець розповідає, як прощати тим, хто убивав, і як нам цього року святкувати Воскресіння.

«До Пасхи у нас ще є трохи часу. Це час для того, щоб кожен із нас, можливо, трохи дистанціювався від тих подій, які сталися, від переживань за тих, хто постраждав, втратив рідних, близьких. Погляньмо на себе. Подумаймо: що зробив Майдан конкретно мені? Ось стрижневе питання, яке має собі поставити кожен із нас – і той, хто був на Майдані, і той, хто сидів біля телевізора, і той, хто не поїхав до Києва, а тепер себе вбиває за це... Що я можу зробити для того, щоб наша країна дійсно воскресла? Чи навчуся жити без хабара? Чи вивчу історію України для того, щоб могти розказувати її людям, які на Сході? Чи шукатиму точки дотику сходу і заходу, півночі і півдня України, на основі яких відбудеться воскресіння нашої держави? Ось те, над чим ми повинні працювати», – зазначає Василь Рудейко.

Також у квітневому номері багато різних людей розповідають про те, у чому для них є «інакшість» цьогорічного посту. Зокрема Мирослав Маринович, правозахисник, релігієзнавець, віце-ректор Українського католицького університету говорить: « в Україні все інакше, і піст також. Він набуває особливо очищувального значення. Бо нинішня доба – це час напруженої боротьби з бісами, які зімкнули ряди і галасливо переконують світ, що вони непереможні. Отож, як тут не згадати євангельське: «А щодо цього роду бісів, то його виганяють лише молитвою і постом» (Мт. 17, 21)? А чому цим шляхом можна вигнати бісів? Бо через власне очищення і звільнення від гріха людина перестає бути рабом цих бісів – вона виводить себе за межі їхнього впливу».

В «Кані», як завжди, основне місце присвячене темі сім’ї. У номері є інтерв’ю з сім’єю Василя та Олі Писарчуків, які мають шестеро малих дітей і кажуть, що як Бог дасть їм ще дітей, то вони з радістю приймуть їх, бо «важко з однією дитиною, а коли їх багато – це легшее».

Цікавим буде «ближче» знайомство з львівським архієпископом РКЦ Мечиславом Мокшицьким. Також у квітневому номері журналу є матеріал про безпритульних друзів Спільноти святого Егідія, та про те, чому варто вчитися приймати неповносправність як дар. А ще – цікаві розмови, блоги, інформація про книжкові новинки та кінорецензії, захопливі подорожі, корисні рецепти та добрі поради.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У Львові правоохоронці ...

КОМЕНТАРІ