Волинь: служби області готові до оперативного реагування на надзвичайні ситуації під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду

Волинь: служби області готові до оперативного реагування на надзвичайні ситуації під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду

01.04.14 08:30 0 338
Усі служби Волинської області готові до оперативного реагування та швидкої ліквідації надзвичайних ситуацій, що можуть виникати під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду. Окрім того, надзвичайники, лісівники та екологи вкотре наголошують, що й громадяни краю також повинні бути пильними та дотримуватися правил протипожежної безпеки. Про це говорили на сьогоднішній оперативній нараді, яку провів голова облдержадміністрації Григорій Пустовіт.

Розпорядженням голови Волинської облдержадміністрації розроблено Комплексний план заходів щодо попередження та ліквідації пожежонебезпеченого періоду в області.

Як поінформував начальник обласного управління ДСНС Володимир Грушовінчук, цьогоріч вже зареєстровано 19 випадків горіння сухої трави на загальній площі понад 32 га, а також - одна лісова. Найчастіше причиною є порушення правил техніки безпеки, зокрема й навмисне випалювання сухої трави.

Задля запобігання майбутнім надзвичайним ситуаціям, в регіоні здійснено низку перевірок, результати яких свідчать, що лісогосподарські підприємства в цілому готові до пожежонебезпечного періоду. Зокрема, з 15 березня розпочалося чергування водіїв та диспетчерів на лісопожежних станціях.

З метою попередження пожеж сухої трави триває постійна робота з населенням області. Однак, до адмінвідповідальності за ці дії притягнено 11 осіб. Цікаво, що роз'яснювальну роботу з людьми, за проханням надзвичайників, проводять і священнослужителі.

Нагадаємо: за спалювання сухої трави згідно з законодавством на порушників накладається штраф у розмірі 170-340 грн – на громадян та 850-1190 грн. – на посадових осіб.

Крім того, для спостереження та виявлення загорань лісових масивів в області функціонує 49 пожежно-спостережних вишок та 30 новітніх телевізійних систем. Цьогоріч при Волинському обласному управління лісового та мисливського господарства розгорнуто 18 лісових пожежних станцій. У постійній бойовій готовності і пожежно-рятувальні підрозділи УДСНС: в області на цілодобовому чергуванні перебуває понад 130 чоловік особового складу, 57 пожежних автоцистерн. Окрім того, в регіоні несуть службу і 82 боєздатних підрозділи місцевої пожежної охорони, які знаходяться на утриманні сільських (селищних) рад.

Також з ініціативи обласного центру зайнятості в регіоні буде продовжено реалізацію проекту «Школа безпеки і порядку», до якого залучатимуть безробітних.

Голова облдержадміністрації Григорій Пустовіт дав завдання керівникам профільних установ посилити контроль за дотриманням пожежної безпеки в усіх видах лісогосподарств.

Прес-служба облдержадміністраціїї
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ