В Закарпатській області правила пожежної безпеки на дачних ділянках

В Закарпатській області правила пожежної безпеки на дачних ділянках

08.04.14 09:54 0 767
З настанням теплої погоди люди все частіше почали відвідувати власні дачні ділянки, прибирати навколо будівель, почастішали й походи до лісу на відпочинок. При цьому краяни вдаються до неконтрольованого випалювання сухої трави, стерні та всілякого мотлоху, а також сміття на відкритих ділянках, узбіччях доріг, поблизу лісових масивів та поряд із житловими будинками. Ці необдумані дії вкрай небезпечні, бо можуть призвести до виникнення пожеж у приватних житлових та господарських спорудах, на дачних садибах. Переважно це відбувається, коли вітер перекидає вогонь від палаючої сухої трави на будівлі.

Отож, щоб вас не спіткало лихо вогняної стихії, а гарний дачний будиночок не перетворився на згарище, Управління ДСНС України у Закарпатській області в черговий раз нагадує про правила пожежної безпеки, які слід дотримуватися, пораючись на приватному обійсті.

Намагайтеся, щоб на вашій дачній ділянці було якомога менше сміття та всілякого мотлоху. Скошену з газону траву, зрізані та сухі гілки з дерев та кущів краще відразу віднести на смітник, щоб вони потім не стали осередком виникнення пожежі.

Пам’ятайте!

Електромережа від перевантаження може спалахнути. Багато електроприладів краще одночасно не вмикати.

На дачі обов’язково має бути ємність з водою (місткістю не менше 20 літрів), а ще краще – декілька.

У дачному будинку обов’язково повинен бути вогнегасник!

Перед від’їздом з дачного будинку не забувайте вимкнути електропостачання.

Для підвищення вогнестійкості дерев’яних конструкцій садиби варто обробити їх вогнезахисними розчинами (тільки не забувайте, що ці роботи доведеться повторювати кожні два роки).

На даху приватного будинку обов’язковий блискавкозахист. Це може бути стрижень з товстого дроту (обов’язково із заземленням). Проте не кріпіть його до теле- чи радіоантени. Небезпеку влучення блискавки в будівлю із залізним дахом і водогоном можна попередити, з’єднавши поверхню даху з водогоном або заземленням за допомогою дроту.

У ДСНС України у Закарпатській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Луцьку скликається 58-а ...
Наступна новина: В Івано-Франківську ...

КОМЕНТАРІ